Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy fejlődjek tovább?

Hogy fejlődjek tovább?

Figyelt kérdés
Két évig tanultam tanár mellett zongorázni, de aztán abbahagytam 13 éves koromban. Azóta egyedül gyakorlok itthon. Most 22 éves vagyok és nem a leg szorgalmasabb, ami a zongorázást illeti. Csak azt gyakorlom, ami nekem tetszik, vagyis eddig Chopin Nocturne-it gyakoroltam. Nagyon büszke voltam egy darabig, hogy egydül is tudok zongorázni, most viszont szeretnék más szerzőktől is darabokat, és hozzákezdtem Rachmaninoff egyik prelűdjének a gyakorlásához, de olyan mintha soha életemben zongora közelében sem lettem volna. Elakadtam teljesen és a motivációm is kezd múlni. Hogy lehetne tanár nélkül átlépni a holtponton?
2013. ápr. 5. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Chopin Nucturne-jei azért nem is olyan könnyűek én elég sokat játszottam belőlük és tényleg nem könnyűek, de Rachmnaninovhoz még nem kezdj hozzá. Én azt ajánlom, hogy próbálj Beethoven szonátákat játszani az minden szempontból fejlesztik az embert, főleg korai és középkorszak szonátáira gondolok. De ha romantikusok közül akarsz akkor Liszt-et közül játssz esetleg a Zarándokévek első pár köteteiből azok nagyon szépek és már hasonlítanak a Rachm. prelűdökre is. Ha feltétlen a Rachm.-ot akarod csinálni akkor próbáld úgy, hogy előbb lassan külön kézzel megnézed a két sort, mit hogyan kell lefogni, aztán sokszor nagyon lassú tempóban összenézed a két kezet, olyan tempóban amiben a legkisebb ritmust is könnyen eltudod játszani, aztán már lehet felgyorsítani, dinamika, stb. Ha így tanulod meg őket hamar sokat fejlődhetsz és öröm lesz zongorázni, remélem segítettem :)
2013. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!