Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Internetes anyagokból, akkordo...

Internetes anyagokból, akkordok megtanulásával tényleg meg lehet tanulni gitározni zenesuli, és gitár oktató nélkül?

Figyelt kérdés
Persze nem profi szintre,csak arra gondolok hogy kísérni gitárral számokat eljátszani rajt slágereket ilyesmi...

2013. ápr. 7. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, vannak jó oktatóvideók/anyagok a neten.

skálákat se felejtsd el ;)

2013. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten meglehet tanulni, de törekedj a precizitásra. Tanár mellett is magad tanulsz, ő azért van, hogy lemetssze a vadhajtásokat. Tanár hiányában vedd fel mindig a dalokat, amikor már viszonylag jól megy és mindig hallgasd vissza, próbáld meg úgy hallgatni, mintha közönség lennél és légy mindig kritikus önmagaddal. Bármilyen egyszerű stúdióprogram megfelel erre a célra, akár egy ingyen letölthető Total Recorder. Elsősorban tanuld meg az alap akkordokat, ha így rákeresel, megtalálod a listát és a rajzot, hogy hogyan kell lefogni. Daltanulás előtt ezeket tanuld be váltakozva. pl. C-moll-E-moll , A-moll-D-dúr, vagy variálhatod kedvedre, de eleinte csak 2-4 féle akkordváltást. Akkor jó, ha már a váltások közt nincs szünet, hanem szépen egybe csengenek. Ha ez megy, jöhet a daltanulás.
2013. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat így szerettem volna,és most megnyugodtam hogy nem hiába csinálom és tanulom őket :)
2013. ápr. 8. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:
nem mondom, hogy lehetetlen, de 10ből 9 otthon tanuló gitáros nagyon gagyin játszik, és itt nem azt értem, hogy nem nehéz dalokat játszik, hanem a 4akkordos tankcsapda is szarul szól. És nem a szorgalom hiányzik belőlük, hanem egy jól felépített tananyag, és egy figyelő szem, aki rászól, ha valami rossz a tartásban, vagy ha rosszul játszik, így sokkal nehezebb fejlődni, és hamarabb jön a korlát. Ettől függetlenül jó hobbi lehet, lehet, hogy élvezni fogod, de én azt mondom, hogy ha van rá lehetőséged, (pl van rá pénzed, csak kedved nincs), akkor mindenképp keress egy jó tanárt, amit egy idő után el is hagyhatsz, csak az alapokat nagyon jól kell lefektetni.
2013. ápr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!