Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szólógitár erősítő basszusgitá...

Szólógitár erősítő basszusgitárhoz?!

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy akusztikus és egy szólógitárom, de mindkettőt eladtam, mert szeretném kipróbálni a basszusgitározást. Annó a szólógitárhoz vettem egy Artec G15 erősítőt, amit még sajnos nem sikerült eladnom. Nemsokára meg lesz a pénzem és meg tudom venni a basszusgitárt. De sajnos erősítőre még nem futja, addig még legalább 1-2 hónapot várnom kell. Addig viszont szeretnék gyakorolgatni, tanulgatni. De erősítő nélkül mégsem olyan... Az lenne a kérdésem, hogy a basszusgitár nagyon kinyírja a szólógitár erősítőt? Máskor azt olvastam hogy le kell teljesen tekerni a basszust, és úgy lehet esetleg. De mégis azért szeretném ha valami hozzáértő megválaszolná a kérdésem, mert ha nem muszáj nem teszem tönkre az erősítőt. :D

L/17



#erősítő #basszusgitár #szólógitár erősítő
2013. ápr. 15. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Végre valaki, aki utánanéz a dolognak, mielőtt kérdez :)Lehet szólógitár erősítőn gyakorolni, kis hangerőn, basszust letekerve, úgy annyira nem árt neki, de nem is túl jó, sem hangzásilag, másrészt nem tesz az erősítőn sem jót.
2013. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát lehet-lehet de ha nem vigyázol hamar szétbassza majd a hangszóró membránt... én azt javaslom hogy ha van fejhallgató kimenet az erősítőn inkább úgy használd úgy biztos nem lesz baja...
2013. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2013. ápr. 15. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
fél óra után leröppen a lengötekercs. szeritenm ne.
2013. ápr. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Óóó értem, hát akkor lehet hogy inkább nem kísérletezek. :D
2013. ápr. 16. 07:49
 6/8 anonim ***** válasza:
én két erősítőt vágtam szét így. egy ilyen kicsit, ott egy túl hangos hang elég volt, túllengett a tekercs, és utána recsegett, illetve egy 100wattosat, ott vigyáztam, sokáig bírta, de ott is túl sok volt neki egyszer, az is recsegett egy idő után.. :D
2013. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Óóó köszönöm, hát akkor már biztos hogy meg sem fogom próbálni. :D Egyébként gépre nem tudtok valami programot amivel "ki lehet hangosítani" a gitárt? Már rendeltem 2 féle jack átalakítót is, úgyhogy csak valami jókis program kéne. :)
2013. ápr. 16. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Gépen késni fog a hang, még ha nagyon-nagyon kicsit is. Amivel meg már nem lenne észrevehető (RME HDSP kártyák), vagy amivel kártyán, DSP-ben, néhány sample késéssel megoldható lenne (UAD, ProTools, nehezen "megoldható, költséges pluginek külön a kártya formátumában természetesen), az majdnem annyiba kerül, mint rendes kombó+pedálok.


Lehet, hogy egy limiter pedál megóvná a hangszórókat, de tökmindegy, úgyse fog nagyon jól szólni. Egy jó spektrumú fülesen (gumiharangos pici Philips, vagy AKG K55 pl.) majdnem annyira élvezni fogod a zúzást, mint később kombóban a próbákon.

2013. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!