Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a Gibson SG...

Mi a véleményetek a Gibson SG Standard gitárról?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Durung nyak, jó szand, ha azt az egyet akarod hallani, amire képes, veszélyes illesztések, el ne dőljön, mert reped, akár fejnél akár nyaktőben. Ha újonnan vennéd, én mindenképp javaslom, nézz körül a használt (Kipróbált) cuccok közt, és fülelj meg pár hasonlót.


Amúgy a gitár tisztességes státusszimbólum, ráadásul az újabb modellek nyaka már "játszaható" is a "slim" tekből kifolyólag. Bár ez utóbbi nyilván buktat valamit az elvárható szandon.


Szerintem nézz körül a többi "sg" háza táján is, mielőtt döntesz.

2013. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

de utálom ezt a kifejezést, hogy "szand" :D szerintem annyira idegesítő, angol szót majmolni, majd magyarul írni, mert úgy amerikásabbak vagyunk.


nekem az a véleményem a gitárról, hogy felesleges annyit költeni rá, amikor sokkal olcsóbban megkapsz jobb minőséget. persze, ha szerelmes vagy a formába, vagy valamelyik kedvenc zenészed kötődik hozzá, úgy talán érthetőbb, de én soha nem vennék gibsont, az biztos. és a hangzása nekem kifejezetten nem tetszik, bár lehet csak azért, mert az "én fajta stílusomban" nem állná meg a helyét

2013. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Standard-ot nem tudom, milyen, nekem egy SG Special '60s Tribute volt. Annak kifejezetten jó "slim taper" nyaka volt és P-90-es pickupja, szerintem kiválóan szólt. A minőségtől nem voltam oda, de ez végül is egy olcsó Gibson.
2013. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Te milyen stílusban játszol? És milyen gitárt ajánlanál 50-100k között, hogy könnyedén tudjak vele szólózni és metált játszani?
2013. ápr. 18. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Az SG nem egy metálgitár kimondottan.

Hardrock, blues, ilyesmi... bár mondjuk Tony Iommi a metál atyja, és ő szinte mindig SG-n játszik, de azért a Black Sabbath és a mostani metálnak nevezett zene közt van a különbség.


Metálra Ibanez, Cort, Schecter szerintem ebben az árkategóriában, de a Hagstrom Ultralux XL is nagyon gyors nyakú...

2013. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de a gibsont nem is 50-100ezer forint között fogod megkapni, szerintem egy olcsóbb fajta, használtan is 200, nem?
2013. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Gibson SG kiváló hangszer, de tény ezek profi gitárok kb. 400-500 k , ha szerencséd van 300... Metálra én is Ibanezt, Jacksont, Washburnt javasolnék
2013. máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na most a Gibson SG standard igen messze van az 50-100 ezres pénzhatártól...

Lol.

2013. máj. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vakultatok meg. És köszi, hogy megerősítitek: bőven 100k felett van a Gibson SG. Én is tudtam :)
2013. máj. 23. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!