Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Metálosok! Melyek azok a...

Metálosok! Melyek azok a Heavy Metal (azonbelül is leginkább Death Metal) albumok/zenekarok, amiket egy Metál szeretőnek mindenképp ismernie kell? (lent érthetőbben).

Figyelt kérdés

Elnézést,ha kissé érthetetlen a kérdés. Szóval melyek azok a valaha kiadott Heavy Metal,de azonbelül is leginkább Death Metal,vagy "extrémebb" alműfajhoz tartozó kiadványok(albumok :D),melyek nagyon "híresek",vagy hogy is mondjam,"alap" dolognak számítanak Metálzenei körökben. Ilyen zenekarokat is említhettek,de a legjobb lenne,ha a kettő kombinációját(XY együttes-legjobb albuma).


Sok helyen látom(főként Death Metal bandák biográfiáját vagy egy-egy alműfaj kialakulásának történetét böngészve),hogy emellett,meg amellett a zenekar mellet még ez volt korszakalkotó ezért és azért. A bajom csak az ezzel,hogy rengeteg banda van,amit néhány helyen megemlítenek 'korszakalkotó',nagyon ismert zenekarként,de még nem is hallottam róla életemben. Például a Morbid Angel:"A Morbid Angel egy amerikai death metal zenekar, a stílus egyik meghatározó csapata."

Ehhez képest nemrég ismertem meg.

Vagy akár itt: [link]

A felét nem is ismerem,pedig nagyon szeretem a Death Metalt.

Remélem lesz,aki időt szakít a kérdésemre :)



Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 18. 19:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja,nem ártott volna felsorolni,amiket ismerek:Cannibal Corpse,Deicide,Dying Fetus,Morbid Angel(újonnan),Kataklysm és még néhány,ami nem jut eszembe hirtelen,de a lényegesebbek ezek voltak.
2013. ápr. 18. 19:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, van bőven olyan Metal album, amit úgymond kötelező ismerni (van köztük death metal is:

Iron Maiden: KIllers, Number of the Beast, Seventh Son of a Seventh Son

Black Sabbath: Paranoid, Heaven and Hell

Megadeth: PEace Sells, Rust in Peace, Killing is My Business

Death: Scream Bloody Gore, Human

Dark Angel: Darkness Descends

Kreator: Pleasure to Kill, Extreme Agression

Dio: Holy Diver

Judas Priest: British Steel, Painkiller, Screaming for Vengeance

Exodus: Bonded by Blood, Tempo of The Damned

Mercyful Fate: Melissa

Motörhead: Ace of Spades

Morbid Angel: Altars of Madness

Cannibal Corpse: Tomb of the Mutilated

Slayer: Reign In Blood, South of Heaven, God Hates Us All, Seasons In The Abyss

Machine Head: Burn My Eyes


Hirtelen így ennyi jutott eszembe. Majd lehet, hogy holnap írok még, ha kell. Bár ez bőséges hallgatnivaló.

2013. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A skandináv vonal is elég erős bár az már nem tiszta death, de én személyszerint jobban kedvelem:


korai:

Arch Enemy

In flames

Children of Bodom


De ajálnhatom az At The Gates zenekart is.


Tegernako

2013. ápr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszoló nagyon szép listát készített!

Amit hozzá tennék:

Six Feet Under-Haunted(Ezzel a lemezzel a SFU letette a death n' roll alapjait.A death n' roll lényegében ugyanolyan ,mint a death metal ,csak kicsit egyszerűbb ,könnyedebb.)

Metallica-Kill them all(Ez nem death metal ,de azért nem árt tudni ,hogy ez az első thrash(nem trash) metal lemez és ebből a műfajból indul ki a többi agresszívabb zenei műfaj.)

Slayer-Hell awaits(Ez is thrash metal ,de a lemez sötét hangulata és szövege nagyban hozzájárult a death metal és a black metal kialakulásához.)

2013. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!

Még néhány együttes:Napalm Death ,Disgorge ,Exhumed ,Obituary ,Aborted.

2013. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
én se ismerek még túl sokat, de pl amit nemrég ismertem meg: Iced Earth, és tőlük a Horror show. a másik meg a Lordi, a The arocalyps albummal. Avantasia, Bullet for my Valentine, Five finger death punch.. :)
2013. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a listákat! :) Egyet-kettőt már be is szereztem róluk :)


Utolsó-köszi,de a bullet for my valentine az pont nem olyan,amit az 'alap' zenekarokhoz sorolnék :)

2013. ápr. 22. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
(utolsó vagyok) : szerintem meg pont, hogy a bullet for my valentine az egyik leghíresebb ebben a műfajban.. legalábbis ezek között amiket írtam biztos :)
2013. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Uccsó! ez lehet igaz, ha az emo bandákat soroljuk de a bfmv sem heavy sem death zenekar, a kérdésben pedig ilyen és nem emo bandákat kerestek. ennyi erővel írhattunk volna green dayt is, mert az is tök híres.
2013. ápr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!