Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Igaz az, hogy amikor Paul...

Igaz az, hogy amikor Paul McCartney és Michael Jackson együtt dolgoztak valamiért összevesztek?

Figyelt kérdés
Van olyan aki tud erről valamit mert úgy hallottam, hogy valamin összekaptak és ez egyáltalán igaz ha igen mi volt a vita tárgya?

2013. ápr. 28. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

McCartney és Jackson barátsága rövid életű volt. Nem sokkal később ugyanis Jackson hatalmas összegért megvásárolta a Nothern Songs katalógust, amely többek között a Beatles dalok kiadói jogait is tartalmazta. McCartney azt mondta, nem akarja visszavásárolni a jogokat. 2005-ben a Contact Musicnak [1] adott interjúja szerint „Még mindig kapok egy kevés pénzt a dalokért. Néhány éven belül a legtöbb dal joga úgyis visszaszáll rám. Csak az zavar, hogy ha Amerikában turnézok, fizetnem kell azért, hogy eljátsszam a saját dalaimat.”


Viszont én már azt is hallottam,hogy korábban Paul beleegyezett...

2013. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod véletlenül hogy Jackson miért vette meg vagy ha nem akarsz regényt írni linkelnél egy oldalt mert én nem találtam egyet sem.
2013. ápr. 29. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom üzleti szempontból döntött így,és tanácsadóira hallgatva.
2013. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Állítólag Paul említette neki, hogy mekkora biznisz van a kiadói jogok megvásárlásában, Mike meg élt a lehetőséggel. Ezzel be is fellegzett a barátságuknak.
2013. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A Beatles zenéjének szerzői jogait maga Paul McCartney ajánlotta Jacksonnak.


Amikor megismerkedtek és együtt dolgoztak stúdióban a „Thriller” c. lemezre felkerülendő „The Girl Is Mine” dalon, McCartney legjobb befektetésként ajánlotta fel azokat Jacksonnak, aki nem várt sokáig: „Thiller” lemezének hatalmas sikerét követően a Beatles katalógus és sok más klasszikus zenemű jogait vásárolta meg (többek között Észak-Karolina hivatalos himnuszának is ő lett a tulajdonosa). Apró szépséghiba, hogy magát Paul McCartneyt is licitálta, ami árnyékot vetett kapcsolatukra. Tíz évvel később felhatalmasodó anyagi gondjai miatt Jackson kénytelen volt eladni a Beatles katalógus jogainak felét. Másik felét állítólag végrendeletében McCartneyra hagyta. Ami nagyvonalúságra vallott volna, ha a végrendelet megnyitása után nem bizonyult volna kacsának...

2013. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!