Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárépítéshez mik kellenek?

Gitárépítéshez mik kellenek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy gitárt összerakni.

Az alábbi oldalról akarok egy JÓ MINŐSÉGŰ gitárt összerakni.

[link]

A gitárt test és nyak esetében a Les Paul Standard és a Les Paul Custom között vacilálok.

Miért jobb a custom, hogy 2 ezerrel drágább?

Szóval egy Les Paul testhez milyen elektronika és hasonlók kellenek, hogy összerakhassam ?

A gitár nyaknál elég csak csavarozni, vagy ragasztani kell?

Egyébként a gitárt minél jobb alkatrészekből akarom összerakni.

A húrlábat csontból csak, hogy mondjak egy példát.

Mire kell figyelni, hogy jó minőségű gitárt rakjak össze?

Egyébként erősítőt nem akarok venni, hanem a gépre akarom rádugni és a guitar rig programmal generálni hangot.

Mivel első elektromos gitárom nem akarok erősítőre is költeni így is lesz vagy 50-60 ezer.

Megéri-e ennyit rákölteni, vagy vegyek egy használtat ?

Mindenképpen Les Paul formát AKAROK ezen nem változtatok.

Mire kell figyelni, a gitár festésénél, összeszerelésénél, és a számítógépnél.

Tényleg gagyi hangja lesz, ha csak a gépre kötöm rá és nem erősítőre?

Egyébként egy jó minőségű hangfalam van a gépem is 4 magos 6 giga ram, szóval nem gyenge.



2013. ápr. 30. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok értelmét látom. Főleg kezdőként.

Másrészt meg más dolog összecsavarni és más dolog építeni egy gitárt.

"A húrlábat csontból" ezekből meg látszik, hogy nem nagyon értesz hozzá, szóval jobban jársz, ha veszel egy normálisabb használt hangszert.

Használható PC is gyakorlásra csak egy normális hangkártya kell (a gamer hangkártyák nem számítanak annak).

2013. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul ezek teljesen nyers alkatrészek, festeni, lakkozni, csiszolni kellene, amihez alkatrészek, műhely és némi gyakorlat sem árt.
2013. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha van gyakorlatod famunkában, festésben, elektronikában, vannak szerszámaid (jó minőségű akkor érdemes próbálkozni.

Ez mondjuk nem lesz építés, csak összeszerelés.

Kell a nyak, a test, csavarok a nyakhoz, lemez a nyakhoz, hangolókulcsok, hangszedők kerettel, koptató, takarólemez az elektronikának, árnyékolófólia, potméterek, forgatógomb, jack aljzat, kábel, híd, hevederrögzítő, nyereg.

Az elkészült gitárnak a formáján kívül nem sok köze lesz a Les Paulhoz hangzásban.

A test amúgy pórustömítő alapozóval kezelt, erre kell még felvinni majd 4-6 réteg festéket és lakkot, persze nem árt közben vizes visszacsiszolással és megfelelő száradással.

Szerszám: reszelők, fúrok (lehetőleg állványos), csiszolók, festékszóró, stb.


Ha még sose csináltál ilyet, az a minimum, hogy elolvasol erről szóló pár könyvet, weboldalt előbb.

60e-ből kijöhet, annyiért viszont kapsz olyat használtan, ami lényegesen jobb lehet ennél a házilag készültnél.

Persze ha szeretsz barkácsolni és nem zavar, ha elsőre alighanem még kissé amatőr lesz az eredmény, akkor nyugodtan állj neki, végül is sokan kezdik így. :)

2013. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja igen: természetesen célszerű jó alkatrészeket használni, de ehhez az olcsó alaphoz alighanem fölösleges, mert egy jó hangszedőpár annyiba kerül, mint az egész együtt.

Ezek a nyakak csavarozottak, nem kell ragasztani.

Azt, hogy mire kell figyelni, ugye nem gondolod komolyan, hogy itt a GYIK-on fogod megtudni? :)

Erről komoly könyveket írtak, nem hiszem, hogy pár korlátozott információtartalmú válaszból itt megtudod a tutit.

Keress a Google-on, minden információ fenn van hozzá.

2013. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen inkább összeszerelés, mint építés a cél.

Úgy gondoltam, hogy a muziker.hu honlapról megrendelek mindent.

Én mindent beszereznék, ami kell hozzá és lényegében az összeszerelés meg a festés maradna.

Van ismerősöm aki airbrush pisztollyal le tudja festeni, úgyhogy valószínűleg jól nézne majd ki.

Lazúr festékkel gondoltam, de ebbe most nem akarok belemenni.

Egyébként a fentiek után is úgy gondoljátok, hogy egy rossz minőségű gitárt tudnék csak összerakni?


"Kell a nyak, a test, csavarok a nyakhoz, lemez a nyakhoz, hangolókulcsok, hangszedők kerettel, koptató, takarólemez az elektronikának, árnyékolófólia, potméterek, forgatógomb, jack aljzat, kábel, híd, hevederrögzítő, nyereg. "


A nyak, test, csavarok, hangolókulcsok, hangszedők, potméterek, forgatógomb, jack aljzat, kábel híd, nyereg ezeket én mind rendelni akarom.

Egyébként elírtam, mert a nyeregre gondoltam, hogy csontból akarom csinálni.

Igen tisztában vagyok vele, hogy nem lesz olyan hangja, mint az igazi Les Paul nak ami 400 ezernél kezdődik.

A kérdésem az, hogy lesz-e olyan hangja mint egy újonnan 100-120, vagy akár 200 ezer forintos gitárnak?

Egyébként tényleg nem értek a gitárokhoz, ez lenne az első elektromos.

Mi határozza meg egy gitár hangját?

Gondolom a húrok, a és a hangszedők, valamint a pickupok, ha jól gondolom.

Maximum még a nyak kidolgozottsága, és a bundok.

Mivel mindenképpen pénzt akarok spórolni igazából a megépítés költségét akarom hanyagolni, valamint a márkanevet sem akarom megfizetni.

Tehát megéri-e mindezek után, vagy vegyek egy újat?

Vegyek egy ilyet?

[link]

2013. ápr. 30. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésem az, hogy lesz-e olyan hangja mint egy újonnan 100-120, vagy akár 200 ezer forintos gitárnak?"

Egyáltalán nem, mitől lenne?

Eleve ott elvérzik, hogy éger a test, ami LP-nél kapufa, valamint a nyak is csavarozott lesz, ami szintén.

"Gondolom a húrok, a és a hangszedők, valamint a pickupok, ha jól gondolom."

Hehe, a pickup és a hangszedő ugyanazt jelenti.

Egyébként csökkenő mértékben a hangot a kéz>erősítő>effektek>hangszedők>faanyag>testforma>húrok határozzák meg.

Az a baj, hogy összerakosgatott mindenféle alkatrészekből ki tudja mi lesz a végeredmény.

Lehet, hogy ha ügyes vagy és jól megcsinálod, akkor egy egész használható gitár lesz belőle, de erre nem sok garancia van.

Ennyi pénzért meg már egész normális használt hangszereket tudsz venni, amiket ráadásul ki tudsz próbálni egy darabban és ha nem tetszik bármikor kereshetsz másikat...

Az a soundstation meg egy vicc.

Ha LP-t akarsz és jót, akkor Vintage V100.

2013. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nincs valami olcsóbb?

Maximum 50-60 ezret akarok rákölteni.

2013. ápr. 30. 20:37
 8/10 A kérdező kommentje:

Erről mi a véleményetek?

[link]


[link]


[link]

2013. ápr. 30. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez ilyen szakma. Alapszinthez is tolni kell bele a lóvét rendesen.
2013. máj. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kojee ***** válasza:

Mint ahogy már az előttem lévők is írták, ha barkácsolni szeretnél akkor nyugodtan kezdjél el összerakni egy gitárt magadnak, viszont kicsi a valószínűsége, hogy a hangszer jól fog szólni (vagyis lesz egy egyedi hangja az szinte biztos). Ami összeget írtál abból simán vehetsz olyan hangszert amin lehet tanulni, és nem is olyan rossz. Véleményem szerint a vorson, bmi, stag márkákat ha lehet kerüld el, biztos gyártanak jobb hangszereket is, de amiket linkeltél azok,(szerintem) sz.rok. Én személy szerint egy vorson basszus gitárral jártam pórul,már csak egy erénye maradt, hogy szép, és dísznek használható. A Vintage márka egész jó cuccokat gyárt, és használtan akár találsz olyat ami belefér a keretbe. A Cort márkát is tudom javasolni, én személy szerint egy cr100-ast használok, ez is 60 alatt van újonnan. Kényelmes gitár, viszont a gyári hangszedők nem a legjobbak, de azért nem is olyan rosszak (idővel ezeket én lecseréltem). Az Epiphone gitárok a fórumokon kapnak jót is meg rosszat is, de legalább a les paul formát hozzák.

Aktív gitár írt egy cikket azt érdemes elolvasni, mert lehet sok kérdésedre fogsz választ kapni:

[link]

A hangosítással kapcsolatban ezen az oldalon is sok kérdés merül fel. Szerintem, nem azzal van a gond ha számítógépen keresztül küldöd a jelet, de a géped teljesítménye ahhoz kell, ha zenét csinálsz akkor a megfelelő programokat tudja futtatni. Lehet, hogy a hangfalak amiket használsz jó minőségűek, de azok széles sávú hangszórókat fognak tartalmazni, amin a gitár önmagában rosszul szól, meg egész könnyen szét lehet hajtani (tehát a membránok nem szeretik- ez saját tapasztalat). Ha otthon szeretnél zenélni akkor érdemes egy kis teljesítményű gitárerősítőt venni (és tényleg kicsit, mert szobában a 10w-os tranzisztoros erősítő bőven elég, és ezek nem annyira drágák).

2013. máj. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!