Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Death Metal hallgatók! Mondaná...

Death Metal hallgatók! Mondanátok pár érvet, hogy miért olyan jó együttes a Nile?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megharagítani,de szerintem az egyik legtúlértékeltebb,legmonotonabb zenekar. Egy albumot hallottam,meg azonkívül néhány számot,de mind ugyanolyan volt,dobolás szempontjából.

Az "Amongst the Catacombs of Nephren-Ka" albumot hallottam,amit metal-archiveson elég jóra értékeltek. Egyetlen bajom a zenekarral,hogy minden számban ugyanúgy dobolnak,nagyon unalmas az egész. Sokszor volt már,hogy egy zenekart csak többszöri hallgatás után szerettem meg,de ezt úgy érzem sehogy sem tudnám. Vagy csak rossz albumot hallgattam meg?


Ne értsetek félre,nem akarok vitát szítani,csak kíváncsi vagyok,hogy aki szereti,az miért.



Előre is köszönöm!



2013. máj. 1. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. máj. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Annak idején elég komoly újdonságot és különlegességet jelentett ebben a brutális, technikás old-school death metalban az egyiptomi hangulat és az ilyen jellegű gitártémák megjelenése.

Akkoriban a Black Seeds of Vengeance albumot egészen sokat hallgattam tőlük (bár ha az első nem tetszett neked, akkor valószínűleg az sem fog). Pedig ezt a fajta durva death metalt nem sokat hallgattam, de a különleges hangulata miatt az a lemez bejött nekem. Egyébként szerintem is elég egysíkúak lettek a későbbi albumaik, ahogyan az újdonság kezdeti varázsa eltűnt.

2013. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első két válaszoló:köszönöm szépen,de most nem ajánlásokra voltam kíváncsi. Mindenesetre a rövid véleményem a zenékről.

Igazából egyik sem lett nagy kedvencem,de amik tetszettek,azok ezek voltak:Hate,Septicflesh,Amon Amarth,Heroic

Az utóbbi kettő főként,azoktól lehet,hogy fogok még hallgatni.


Harmadik válaszoló:


Szóval akkor leginkább csak a szövegvilág miatt volt olyan népszerű,mintsem a zenéje miatt? Akkor megnyugodtam,hogy legalább nem bennem van a hiba :)

Azt az albumot,amit említesz lehet,hogy megnézem. Ki tudja,talán tetszeni fog. Egyébként a gitárjátékkal még nem is lenne baj,de idegesít,hogy a dobmunka terén csöppnyi tehetség sem szorult a zenekarba. Szerintem.


Még várok véleményeket,attól is,aki nagyon szereti esetleg.

2013. máj. 3. 20:06
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyébként még azt sem mondhatom,hogy a szövegek megfognak,mivel nem annyira jó az angol tudásom,Death Metalt meg főleg nem értem meg. Még néhány magyar zenekart sem érteni (mondjuk inkább black-re értem most),nemhogy angol nyelvűeket :(

(Egyébként ezek szerint Te érted a szövegeiket?)

2013. máj. 3. 20:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Én speciel nem vagyok nagy Nile rajongó de hihetetlenül technikás dolgokat játszanak. Néha van, hogy ilyen tipikus oldschool death hangulat fog el, és azt kell hallgatnom, akkor a Nile is előkerül. Ők egész egyszerűen ilyen puritánok. Nem a slágerességre, dallamosságra, könnyen emészthetőségre mennek, hanem tudásuk legjavát próbálják nyújtani. Nézz meg tőlük pár guitar cover videót és megérted. Egyébként a műfajon belül tényleg a jobbak között vannak. Nekem ami nem tetszik benne az egyedül az ének.

Viszont ha már a többiek ajánlottak bandát akkor lesd meg ezt:

Miseration

http://www.youtube.com/watch?v=cXp3YctRE9E

vagy az én bandámat ;)

SiNbiosis

[link]

2013. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egyiptomi témák és hangulat alatt nem feltétlenül a szövegeket értettem. Inkább azt, hogy a gitárok nagyon sokszor ilyen hangulatú "dallamokat" játszanak, ami mindenképpen egyéni színt hozott a stílusba. És a hatást tovább emelik a számok közötti átvezetésekben szereplő különleges hangszerek.

Szóval nekem nagyon átjött az annak idején, hogy ez a zene nem a death metalban sokszor megszokott "belezős" témákról szól, hanem valami sokkal komolyabbról - ezt nem csak a szöveg, hanem elsősorban a zene sugallta nekem.


De egyébként milyen death metal zenekarokat szeretsz? Tetszik például a Morbid Angel vagy a Cannibal Corpse? Elképzelhető, hogy a death metalnak ez az ága egyszerűen nem a Te stílusod, és nincs is ezzel semmi baj. Nagyon sok jó zenekar van a műfajban, hallgasd inkább azokat, amik neked bejönnek.

2013. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most jut eszembe... Tudom, hogy nem ajánlásokat vártál, de már majdnem elfelejtettem egy bandát. Mint Nile alternatívaként linkelem, remélem nem baj. :)

http://www.youtube.com/watch?v=BhBeb3ZMyow

2013. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

# 6/8


Köszönöm az ajánlatokat! A Miseration igazából nem tetszett,a Te bandád viszont nem volt rossz :) Javaslom egy-egy számot youtube-ra töltsetek fel és rockerek.hu-n csináljatok magatoknak egy profilt. Meg esetleg ezen a netes Metal-enciklopédián: [link]


Sok sikert a zenéléshez! :)


# 7/8


Értem,ilyen egyiptomi dallamokat szólaltatnak meg,gondolom így érted. Bár azon az albumon,amit én hallgattam,nem nagyon hallottam ezt(a dob épp elég idegesítő volt nekem :)),viszont akkor melyik az az album,amin ezek a leginkább érződnek?


Nos a Cannibal Corpse egyik kedvencem(az újabb korszaka jobban tetszik nekem,de a Barnes-os sem volt rossz). Rajtuk kívül rendszeresen a Kataklysmot hallgatom,nemrég pedig megszerettem a Deicide-ot és Six feet under-t. A Morbid Angel-től is egy albumot hallottam(Altars of Madness),de nem fogott meg.

Ezeken kívül még néhány Brutal Death Metal és Dallamos Death Metal zenekart hallgatok,meg amit találok(kevésbé ismert zenekarok számaira is rábukkanok néha és megtetszik). Biztos van,amit kifelejtettem,de mindegy,úgysem fog eszembe jutni :)


Metállat


Azért nem baj,épp akartam is írni,hogy ha van valami hasonló zenekar,csak technikásabban játszik,azt szívesen fogadom :) Bár az általad linkelt nem egyiptomi témákról énekel,de attól független tetszik a mondanivalója és a zenéje is.


Szívesen várom a további válaszokat! :) (elnézést a kései reagálásért).

2013. máj. 6. 13:59
 10/11 anonim válasza:

Anno tényleg újdonságnak számított a debütnél. De a korai lemezek hangzása elég rossz a maihoz képest,ezért nem jön ki a dobmunka. Ezt Karl Sanders gitáros egy interjúban említi is. És asszem 2004-ben (?) jött az új dobos is Kollias személyében, aki mesterien bánik a börökkel. Szerintem hallgasd meg a 2009-es Those Whom the Gods Detest c. lemezt, nekem ez a kedvenc korongom tölük.

Amúgy én imádom öket! :) És kedvencem a halálfém! :D


14/f

2013. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!