Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a pop zenének...

Szerintetek a pop zenének mikor kezd el befellegzeni? Mikor váltja le valami új stílus? És milyen fejlődésen ment át az utóbbi időben? Példákat is hoznátok?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Fejlődésen? Inkább visszafejlődésen... Jacksonnal együtt meghalt a műfaj. 2-3 kivételtől eltekintve az összes pop előadó a média által van irányítva. Ritkaságszámba megy az is, ha maguknak írnak szöveget. Azt én már nagyra becsülöm, kár hogy alig van ilyen...


Max 10 évet adok neki. Majd más lesz a divat, ezzel egyidejűleg a médiában is átveszi a pop helyét az a bizonyos más, és popzenét már csak underground arcok fognak hallgatni. Az undergroundban viszont megjelenik újra a minőség.


Ugyan ez történt a rockkal is, nem? Egy időben mindenki rocker volt, nagy divat volt, elszaporodtak a 2 akkordos igénytelen bandák is, mindenkin 3. embernek volt valami szar zenekara. Aztán kiment a divatból, a szar bandák eltűntek, maradt az underground, ami többnyire minőségi zenéket tartalmaz és igazi rockereket, akik nem a divatot követik, hanem az ízlésüket.


Nekem az egyéni véleményem az, hogy a pop ugyan erre a sorsra fog jutni. Szerintem ez törvényszerű. Ha belegondolunk, ugyan ez történt már rengeteg zenei stílussal is, miért lenne a pop a kivétel?

2013. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először jó lenne, tisztázni mit is tekintünk pop-nak, mert lényegében bármi, ami nagyobb közösség által kedvelt zene, azaz populáris, tekinthető popnak, nem?

De ha leszűkítjük a kört Michael Jackson, Robbie Williams, vagy az "újabbak" közül Britney Spears által képviselt műfajra, akkor aligha nem az is eltűnőben van. Ahogy előtte eltűnt a blues, a rock vagy a jazz. Bevallom, nem igazán vagyok jártas a mai slágerekben, de ahogy észelem, az elektromos zenék felé megyünk el egyre inkább.

Lehet, nincs igazam, én így látom. :)

2013. máj. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!