Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Oldschool raverek, mi történt...

Oldschool raverek, mi történt a zenével?

Figyelt kérdés

19 éves csaj vagyok és nagyon nem birom a mostani szar minimal meg electro-pop zenéket,sztm gagyik és hányingert kapok amikor 30.szor hallom a rádióban a Saxo Beatet.

Nem értem miért nem lehet az elektronikus zene olyan mint régen. Jó kis acid efektek,TB303as hangok,normális bassdrum,kick,hi-hat...nem ez az esőcsöpögés. Régen jó volt a trance a techno,house,rave,hardcore,dnb,most meg 1 évben kiadnak talán 1 számot ami tetszik. Van pár ismerősöm aki ugyanezeket halgatja mint én,de a legtöbb ismerősöm mainstream fost halgat. Ha valaki van itt aki 90es évek stilusu trance-t,houset,dancet,technot,hardcoret,happy hc-t,gabber zenéket csinál az nyugodtan linkelje be a számait commentbe,érdekelne engem. Hardstylet is birom..pl. Showteket. Amugy ezek a kedvenceim: Hardsequencer,Marusha,Prodigy,Faithless,Klubbheads,Paul van Dyk...meg még sorolhatnám de nincs kedvem...na szóval ha valaki szereti ezeket és szintén úgy gondolja h a kacsacsőrű emlősöknek semmi helye a dj pult mögött az irjon.Kor mind1 nem akarok én lekapni senkit csak a zene érdekel :D



2013. máj. 20. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

elment a jobb eladhatóság, nagyobb pénz felé... Ezzel az a baj, hogy a jobb előadók is... :/ Pl. PvD az egyik kedvenc dj-m, de az új albuma szörnyű.

Olyan zenék, mint a régebbi Prodigy meg Faithless, szerintem többé nem lesz :(

Jó is lenne, ha visszajönne az acid hangzás :D

2013. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem,miért tudják a szart jobban eladni, a fosra van igény vagy mi?
2013. máj. 21. 14:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik :D Gondolom ezt könnyebb megcsinálni, és az egyszerűbb embereknek bejön. Én úgy vettem észre, hogy a páwa szintű emberek hallgatnak tucatzenét, aki értelmesebb, vagy valami, az általában komolyabb elektronikust, rockot, vagy bármi mást hallgat. Lehet, hogy összefügg az intelligenciával a zenei ízlés, és sok a buta, akit az egyszerű zenével lehet megfogni :D
2013. máj. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igeny. A legtobb ember eszre sem veszi pl. amiket leirtal, pedig igazad van. Ok csak mennek az eppen meno arral..
2013. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Jaaaj de nagyon igazad van... Igaz én is még csak 20 vagyok, szóval a 90-es évek Rave party-jaiból kimaradtam, de a zenék, amik akkor mentek... Szégyen a mai világ ilyen szempontból... CRW - I Feel Love (Jamx & DeLeon Remix) például egy olyan zene, amit mindig is sokkal többre fogok becsülni, mint akármelyik modernebb koholmányt. De mondhatnám még az El Nino-t, vagy a Lizard-ot is... Hatalmas zenék! Vadászok az ilyen jellegű bulikra mindig, eddig sajna kevés sikerrel... :(
2013. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nos alapvetően had jegyezzem meg komoly ízlésed van bár nagyon remélem most ha válaszolok nem annak teszem akit amúgy is ismerek már :) Én nekem olyan 14 éves korom körül lett elegem ebből a hulladék minimal techno, tech house, "progresszív house" féle monoton borzalomból (megjegyzem soha nem hallgattam ezeket) szimplán hülyén éreztem magam hogy most mivan ezekkel az emberekkelm mi az hogy "mekkora zene meg, de nagy zene" mikor mást se hallok csak kopogást fél órán keresztül. Ráadásul a moduláris, analóg szintik fénykorában olyan előadóknak mint a Kraftwerk, Jean Michael Jarre saját korukban lett volna okuk monotonnak lenni mégis korukat megelőzve hoztak ki komoly dallamvilágot elektronikusan. Manapság ha egy TR-909-esbe egy kopogós house patternt beprogramoznának bőven jobban szólna (Hát ha még szinkronizálják a 303-as basslinerrel). Kérdésre válaszolva én is 19 vagyok. Én főleg a Happy Hardcore-ért és az Oldskool Hardcorért rajongok ezeknek főleg az angol variánsaiért. A korai piano himnuszokért, a "macskazene" jellegű oldskool hardcore-ért, és a későbbi angol hhc vonalért. Összefoglalva a breakbeates, tört ütemes később pörgősebb jungle orientált vonalakért. Kedvenc előadóim: főleg Dj Vibes, Wishdokta, Dj Seduction, Slipmatt, Sy, Unknown, Dj Red Alert & Mike Slammer (Slammin Vynil) Force & Evolution, Ramos, Supreme Sunset Regime. korábbról 91-93 Carl Cox, Rat Pack, The Prodigy, Altern-8, Ultrasonic, Bizarre Inc, N-trance, Congress. Foglalkozom amúgy "úgy ahogy" zenekészítéssel persze hogy mennyire nevezhető "zenének" az szubjektív :) Őszintén nagyon producernek se hívtam magam soha. Egyszerűen furcsán hangzik talán de azért mert babonás vagyok. Félek ha kicsit is elkezdenék "egózni" még rányomná a bélyegét. Csak azért csinálnom mert leköt, jó érzés "alkotni" szóval mert szeretem. :) Nagyon linkelgetni nem merek de privátba elküldhetem a SC linket.
2013. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Erre van igény, annak idején mi is megkaptuk szüleinktől, stb... Hogy amit hallgatunk egy pocsék szar, nem is zene stb, változik a világ, ennyi az egész.


Persze, énis vissza sírom azokat a régi szép időket, de ma is meglehet találni a normális zenéket, csak túl kell lépni a régi időkön. A trance nagy szerelmem volt mindig is, de a mai hulladékot én sem hallgatom meg. Átfordultam más stílusokhoz, azt annyi.



BTW a minimal egyáltalán nem rossz, csak te akarod rossznak látni(hallani).

http://www.youtube.com/watch?v=FO566BKY2Jc

Ez rossz?:O


Persze ha az ember bevadult egy régi módi Sensationre pár felnivel, az olyan nyomokat hagyott, amit már semmi sem pótolhat, én értem...

2013. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 12 éves vagyok.

Imádom a Rave zenét pl. Members of Mayday, RMB.

Az ilyen rave nagyon bejön :D


http://www.youtube.com/watch?v=LR4wWk1h8Tk

2013. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Helota válasza:
Ezt nézd meg! [link]
2016. júl. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

24 éves villamosipari technikus vagyok, hiradástechnikai szakos villamosmérnök akarok lenni, techno, hardtechno, schranz, hardcore industrial tb303 által gerjesztett acid, és barátai csörömpölnek nállam.

Ő nem mondom, hogy kimondottan intelligencia függő a zene hallgatás, bár erre is van elméletem de ezt hagyjuk :D

Én is zenélek, van amit már hardware-n teszek össze, van amit még sajnos pc-n, (soundcloud-on vendel schultz néven vagyok fent) roland tr 909/jomox xbase 09-et is elkezdtem építeni, de sehol nem tartok vele, isten az a dobgép csak az a szlogenem hozzá, hogy hiphoptól a hardtechnoig mindent tud az a kis szutyok! Elég jó a hallásom, meg sok mintát is hallottam már, sok tucat zene agyon layerezett digitális foss programokba összehányt minta alapú sz&#rok, massiv és sylent barátaival összegányolt hányadékok, tessék megnézni hogy a mostani avicii, martin garexi és barátai hogy csinálják a zenét, aztán ott van a cris lawyer tek tek tek marhasága, konkrétan egy vengance mintát forgatott ki és annyi a zene, meg egy ócska bassline szinti. Viszont a tucatember haverom: viszont jól összerakta... Bazeg, eszembe nem jutna ilyen primitív sz###t csinálni! Ja igen amúgy van jó electro is, de azt te nem fogsz itt hallani :D amúgy vitalic néven fut a faszi, régebbi zenéi viszonylag jók! Na pacsi :)

2016. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!