Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet megkulonboztetni,...

Hogy lehet megkulonboztetni, a kemenyebb zeneben a mufajokat?

Figyelt kérdés
Pl: A rockban is van tobb mint az alt rock, hard rock, vagy a metalnal: death, black, trash, speed, power, heavy stb. Hogy lehet az egyes mufajokat megkulonboztetni?

2013. máj. 21. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
parancsolj: [link]
2013. máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi. Ez gyors volt 1 perce raktam fel de mar van is ra valasz! :)
2013. máj. 21. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy humoros kis leírás róla:

[link]

:D

Amúgy oldalt nézd meg,részletesen leírja majdnem mindegyik alműfajnak a jellemzőit.


De hogy normális választ is adjak:minden egyes alműfajnak megvannak a maga jellegzetes jellemvonásai,pl Death-nél a mély hörgés,Black-nél a károgás,stb.,valamint (bár ez csak másodlagos) szövegvilág és a kinézet is elárulja általában,hogy egy együttes melyik stílushoz tartozik(pl Blacknél általános a sátánista szövegvilág és a "corpsepaint"). Aki benne van a műfajban az mindenesetre meg tudja különböztetni,egyáltalán nem nehéz,aki viszont nincs,az lehet,hogy ugyanolyan "zajnak","üvöltözésnek" látja csak mindet :)

Persze sokszor van,hogy egy együttes több műfaji elemet is a zenéjébe vegyít,olyankor nem feltétlen olyan egyszerű megmondani,de akkor is nagyjából be lehet határolni.


Ezt most a Metálról írtam,a Rock-ban nem vagyok otthon,így arról nem is tudok nyilatkozni :)


Remélem segíthettem!

2013. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
sokat kell hallgatni, és a stílusokból is a nagyobb neveket
2013. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sKillEr96 ***** válasza:

En csak peldakat tudok hozni, hogy ezek meg a hozzajuk hasonlok milyen bandak:


Slayer (thrash metal)

Cephalotripsy (grindcore)

Go-Zen (goregrind)

Five Finger Death Punch (heavy metal)

Torture Killer (death metal)


Hozzateszem, hogy a goregrind es a grindcore majdnem ugyanaz, csak a szovegeben van elteres, megpedig hogy a goregrind, ahogy azt a neveben a "gore" szo is elarulja, sokkal gyakrabban az emberi test reszeit helyezi eloterbe, gyakran szexualis ertelemben, szinte mindig verrel, csonkolassal es belekkel egyutt emlegetve.

2013. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lol, az előttem szóló honnan ismeri a Go-Zen nevű zenekart?Azt hittem itt nem nagyon ismerik.
2013. júl. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!