Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár pickup olcsón?

Basszusgitár pickup olcsón?

Figyelt kérdés

Kreálok egy basszusgitár-szörnyet, ahogy az időm engedi, és nézegetve, hogy mibe kerül, eléggé elképedtem a hangszedőárakon. Nem volt ez mindig ennyi... Érthető, persze, hogy másra nem is jó, meg viszonylag ritkán vesznek ilyesmit a népek, akkor is hosszú távra, és elég sokan inkább sznobságból, de azért egy egész rondán elkészített tekercs ne legyen már harminc rongy... Trafót olcsóbban tekertetsz, rendesen kevesebb elkészíttetni egy helyi mesterrel, még ha nem is sokkal. Ne gyertek nekem hangzásbeli különbséggel, nyilván a fizika törvényei érvényesek, nincs semmi varázslás: egy kópia ugyanúgy, ugyanazokkal az anyagokkal, pontosan másolt formákkal elkészítve egy az egyben ugyanúgy kell szóljon, vitán felül. Értem én, hogy nem mindig egyszerű a másolás, maradjunk annyiban, hogy a mag, a keresztmetszet és a menetszám adja a döntő különbségeket, más paramétereket változtatva nehezen tudnánk észrevehető változást produkálni (jó, persze, tekercsforma, de azon minek lazítsunk?)


Szóval létezik-e megoldás, akár basszus pickup recept, ami nagyon bevált, hogy ne kerüljön dupla összegbe a balta csak emiatt?



2013. máj. 29. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Konyhaszekrényből kiszeded a mágnest és tekersz köré drótot.

Lehet venni használtan kevésbé márkás hangszedőket egészen olcsón, ha komolyabbra, újra nincs pénzed.

2013. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért a magasságát szeretném állítani... :) Köszi a használt akármilyenes tippet, vizslatok akkor ebben az irányban egy kicsit jobban.
2013. máj. 29. 16:13
 3/5 anonim ***** válasza:

A hangtechnikában, zenében az a furcsa a laikusok számára, hogy az igazán apró nüansznyi dolgok sokszor a legfontosabbak.

Valóban igaz, hogy a leggagyibb és a legkomolyabb hangszedő között is csupán néhány %-nyi a különbség hangzásban és nagy valószínűséggel aki nem ért hozzá nem is hallja meg a különbséget mondjuk két hangszedő között egy torzított hangszínen.

Azonban azok az apró különbségek két dolgot befolyásolnak nagyon nagy mértékben.

Hogy az adott hangszer mennyire szól át a zenén vagy éppen mosódik bele a hangképbe, másrészt nagyon nagy mértékben befolyásolja a játékérzetet.

Sokszor kívülről nem hallani különbséget, de aki játszik rajta az érzi, hogy máshogy reagál a pengetésre, lassabb, darabosabb, satöbbi.

És bizony ezek az apró különbséget sok-sok pénzbe kerülnek.

2013. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, hozzá is sorolhattam volna, hogy mivel itatják át a tekercset, mert kb annyi különbséget jelenthet, mint a nyak faanyaga pl, tehát váltogatva a kettőt észrevehető, hogy máshol és másmilyen kiemelések vannak, még ha kicsik is. Messze van ez még a hangszedő elhelyezéséből adódó különbségektől, engem annyira nem izgat így első saját készítésű basszus esetében. Elég, ha sikerül viszonylag jól eltalálni kezdetnek talán egy precision hangzást (később eldöntöm, mi is lenne jó kezdet), aztán lehet tépni a húrokat, míg várom a második hangszedő beszerződését...
2013. máj. 29. 17:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként kevertem már készre pár tracket elég jól, és éveken át tanítottam aktívan a fülemet arra, hogy jól boldoguljak egy mix-szel, nem erről van szó. Egyszerűen nem cél a koppintás, csak a szokásos pickupsznob mantrák megelőzésére akartam tisztázni, hogy elméletileg semmi akadálya a teljesen jó másolat készítésének, egyik gyár se varázsló. Ami azt illeti, egy (bármilyen kezdetleges, azért mégiscsak) custom basszusnak előnyére válhat a sajátos hangszedészet, ha az a ráspolyt lóbáló barom (esetünkben én) viszonylag ízlésesen adagolja a furcsaságokat a standard szólások köré fűszerként.
2013. máj. 29. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!