Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miből érdemes acoustic-os...

Miből érdemes acoustic-os gitárhoz házilag pengetőt csinálni? Ami kevésbé roncsolja a húrokat.

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne spórolj azon a 2-300 forinton, nem valószínű, hogy fogsz tudni olyat csinálni, ami nemcsak méretre/formára jó, hanem vastagságra, tapintásra is. De he esetleg sikerül jót csinálnod, elmondhatnád, hogyan kell :)

A húrok roncsolásval annyira szerintem nem kell foglalkozni, ha tudsz olyan pengetőt csinálni, ami neked kényelmes, akkor használd bátran. Érdekesség, hogy a Queen gitárosa, Brian May például pénzérméket használ pengetőnek, neki az kényelmes, és ennek fontos szerepe van a legendás, félreismerhetetlen gitárhangja létrehozásában is.

2013. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Semmiből. 200 forint egy rohadt pengető bazzeg...
2013. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem a 200 forintról van szó, valami egyedit akarok csinálni :)
2013. máj. 29. 20:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Én amikor megkaptam az első gitáromat Karácsonykor, nem volt hova futnom hirtelen pengetőért és klöcknerből vágtam pengetőt. Könnyen vágható sniccerrel, vagy akár ollóval is, különböző vastagságokban lehet kapni. Keress rá a neten. A klöckner olyasmi, mint a bankkártyák alapanyaga, tehát az is egyedi volna, ha egy lejárt, nem használatos bankkártyából vágnád ki. Baró lenne úgy, hogy a chip részt benne hagyod, úgy, hogy a pengető forma közepére essen :-D Miután kivágtad, finom csiszolóvászonnal tompítsd le az éleit. :-) Húh ez most jutott eszem,be de asszem én is kipróbálom :-D
2013. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Alu, keményfa, bakelit, kovácsolt vas...
2013. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Supernatural00 válasza:
100%
Bakelit lemezből :)
2014. márc. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem az a gond, hogy 200 forint, hanem például a mi városunkban sincs hangszer bolt sőt a közelben sem, csak kb. 50 kilométerre....Ezért én a literes WU2 samponos dobozt szoktam használni...abból vágok ki ollóval..... sok mindent kipróbáltam, de eddig ez a legjobb (akusztikus gitárhoz)
2017. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy 200 forint egy penmgető, de hol??? Tőlünk mindenesetre 50 kilométerre van hangszerbolt ahol vehetsz...Aztán szokás szerint eltűnik, elhagyod... Most megint ülj vonatra 2000 forintért, és vegyél megint néhányat?? Én a WU2 samponos dobozból igazán klasszakat szoktam csinálni...
2019. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aliexpressen fillérekből van 100db.
2019. jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A legkevésbé roncsoló szerintem egy jókora alumíniumgömb lenne.
2019. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!