Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Heavy metal tippek, technikák...

Heavy metal tippek, technikák szólógitárra?

Figyelt kérdés

Hol tanultatok/tanultok heavy metalt játszani? Szeretnék riffeket, szólózási gyakorlatokat elsajátítani, jammelni jókat. Mikkel kezdjem? Játsszak a nagyoktól TAB-okat, tanuljam meg az összes power chordot...?


Nemsokára lesz egy elektromos gitárom, és vannak ismerőseim akikkel majd összeülünk jammelni, gyakorolni gitározni (blues, rock, metal...).



2013. máj. 29. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

"tanuljam meg az összes power chordot...?"

Ezen jót röhögtem, az összes power chordot kb 5 másodperc megtanulni. :)


A lényeg az lenne, hogy először gitározni kezdj el, ne metálkodni. Az majd ráér, ha az alap dolgokkal tisztában leszel.

2013. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Power chordokban még nem vagyok jártas, tudom hogyan kell és csináltam is, de nem tudom, hogy van-e nehezebb és összetettebb fogás. Amúgy összetett játékot power chordoknál is gyakorolni kell.


Van akusztikus gitárom, azzal már játszok egy ideje, megtanultam akkordokat és dallamjátékot is tudok vele játszani. Kiválóan tudok kottát olvasni (igaz TAB olvasásnál nem fontos), minden zeneiskolai alapot ismerek. Ezért kérdeztem, hogy hol kezdhetném majd elektromos gitárral, mivel annak más a technikája, és legtöbbet a heavy metallal szeretnék foglalkozni.

2013. máj. 29. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, ha már vannak ilyen alapjaid az nagyon jó.

Ha az ember igazán fejlődni akar két dolgot kell csinálni.

1. Gyakorolni a technikákat. Ez metálgitározásban leginkább skálázásból áll.

2. Zenélni. Hiába van jó technikád, ha a zenét nem érzed. Kiválasztod a kedvenc számaid, és azokat játszogatod, tabbal, vagy hallás alapján.

2013. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kis ízelítő a "csak skálázás"-hoz :-)


http://www.youtube.com/watch?v=4M_k01zIbVM

2013. máj. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na most ezeknek a technikáknak az igen nagy része skálázás közben gyakorolható és akkor használható, ami meg nem (pl strumming) annak nem sok köze van a heavy metál gitározáshoz...
2013. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem gyorsan fogok tudni fejlődni. Nagyon jó a ritmusérzékem, a fülem a zenéhez, sok éve zenélek és improvizálni is jól tudok. És a skálázáson kívül még miket gyakoroljak? Van személyes tapasztalatotok/véleményetek hogy mire figyeljek, mit gyakoroljak ki nagyon?
2013. máj. 30. 15:17
 7/7 Shazeen ***** válasza:
A két kéz összehangolása a legfontosabb erre ott van a skálázás, metronómmal ha lehetséges. Nagyon sokaknál ott a probléma hogy teker mint az állat de nem érthető az egész, mert egy katyvasz lesz mivel nem akkor ér oda az ujja az adott hanghoz mikor penget. Ezt egy életen át kell gyakorolni, folyamatosan foglalkozni vele.
2013. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!