Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kb mennyibe fáj egy jó dobmikr...

Kb mennyibe fáj egy jó dobmikrofon?

Figyelt kérdés

Közeljövőben szeretnék beszerezni egy ilyen szettet. Főképp az újra vadásznék, de nem zárkózom el a használttól sem. Egy alap szerkóm van. Lábdob két felső tam, egy álló, egy beütő, és egy ride. Bővítést igazából csak annyit tervezek, hogy még egy beütőt, meg egy kínait vennék, és egy plusz álló tamot. Ezzel kb öt évig bespájzolnék. Nem tudom így a cinekhez kell e még plusz mikrofon így, vagy elég kettő.

Ajánlanátok ilyen cuccokat? Linket szívesen látok :)

Köszönöm.



2013. máj. 30. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ az ár hogy mennyit szánsz rá, mert akkor már tudok linkelni márkákat. Vagy milyen szisztémával szeretnéd megcsinálni? Az ilyen szettet azért nem ajánlanám mert nem lehet annyira kihasználni, és lehet hogy olcsó de szerintem jobb ha te válogatod bele a mikrofonokat. Cinekhez elég 1 vagy 2 mikrofon de azt is a beütőhöz kell tenni, a többi cint elég megoldani overhead mikrofonozással (+2 térmikrofon), lábdobnak én egy cápa, vagy subkick mikrofont ajánlanék, azt is úgy hogy leveszed a lábdobnak a kámváját és olyan 10-15 centire behelyezed a mikrofont a lábdobba. Tamnak kell még egy mikrofon, és a többit veszi az overhead.
2013. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem olcsó mulatság, de sajnos nem vagyok eleresztve anyagilag. Maximum 100 ezret tudok rászánni, és ebbe mindennek benne kell lennie. ezért írtam, hogy használt is jó
2013. jún. 1. 13:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor ezt a kettőt nézd meg:

[link]


[link]


Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. A soundstation szettben van 2 kondi mikrofon amit lehet használni overheadre. Viszont az Audio-technika meg azért lenne jobb mert ott van egy nagyon jó lábdob mikrofon, plusz 4 dinamikus mikrofon amivel tamot, meg a beütőt be tudod mikrofonozni. És ha veszel hozzá két kondi térmikrofont akkor egy nagyon jó hangzást el tudsz érni.

2013. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket :)

Azt amúgy nem mondtam, hogy a lábdobom már ki van vágva a mikrofonnak

2013. jún. 1. 13:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell kivágni, nem azt mondtam. Csak le kell szedni a lábdob kámváját hogy be tudd rakni a mikrofont a lábdob belsejébe.
2013. jún. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom, csak gondoltam megemlítem :)

Ez amúgy nem olyan mikrofon, amit egy kis állvánnyal oda szoktak rakni a lábdobhoz, és a nyílásba beállítják a mikrofont?

2013. jún. 3. 00:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen ez az. Nem rosszak ezek a mikrofonok, de én inkább subkick mikrofont használok ehhez.
2013. jún. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Esetleg jó árban lévő állványokat is tudnál ajánlani?
2013. jún. 5. 21:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Mikrofonokhoz:

[link]


Lábdobhoz:

[link]

2013. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Így még bőven ki lehet jönni százból

Köszi.

2013. jún. 6. 21:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!