Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dobfelszerelés behangolása?...

Dobfelszerelés behangolása? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég vettem egy dobot, és semmi képzettségem nincs ezen a területen. Kaptam hozzá egy hangoló kulcsot, amit tudom hogy kell használni, csak nem tudom meddig mehetek el. Nem lehet olyan gond, hogy nagyon kifeszítem a bőrt és sérül, vagy elszakad vagy hasonló? Köszönöm előre is! :)

2013. jún. 2. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jó dobot vettél(és szerintem biztos, mert Magyarországon nem igen árulnak nagyon bénákat)akkor, a dobbőrök nagyon erősek több 100 kilót elbírnak. Azt hogy elszakjon nagyon meg kell húzni, és ha próbálnád se menne könnyen, és minnél jobban húzod annál nehezebb lesz, szóval azt mondom húzd addig, amíg feszesnek érzed, aztán meg látod, hogy jó-e(amúgy az, hogy mennyire húzod meg ,az befojásolja a hangolást, ha jobban meghúzód szól

valahogy, játszál vele, nézd meg neked mi tetszik, mi ate stílusod!)Egyre figyelj oda hangolás közben: max. a pergőnél(de én annál sem )lehet azt, hogy körívesen húzód meg a csavarokat, mindeggyikk másiknál (tamoknál és lábdobnál)szembe kell húzni, vagyis meghúzol egyet és aztán az azzal szembe lévőt húzod meg, ha nem így csinálod elferdül a dobbőr és nagyon rosz hangja lesz, és mehetsz venni másikat.

Remélem tudtam segíteni, ha valamit nem értesz írj privátba!

2013. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
lehet későn írok de hátha :D....Nézd meg Korompay Zsolt videóit, ott van egy 50 perces videó a dob összerakásáról. A kicsomagolástól kezdve a rendes állapotáig.
2013. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!