Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az EP és a...

Mi a különbség az EP és a Single kiadványok között? (főleg Metáregyüttesek kiadványaira értem ezt most).

Figyelt kérdés

Úgy tudtam,hogy az EP általában rövid kiadvány,néhány számmal,a Single-n pedig csak egy szám van. De már láttam pár olyan Single-t,amin két szám volt,sőt,olyat is,ami már egy EP-nek is elment volna. Hogy is van akkor ez?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 4. 17:39
 1/4 A kérdező kommentje:
*Metálegyüttesek
2013. jún. 4. 17:43
 2/4 anonim ***** válasza:
A single még ha több számot is tartalmaz csak egy albumhoz kapcsolódó kiadvány, az azon található dalok megtalálhatóak egy adott albumon is. Még az EP önálló kiadvány, mint egy rövid albumnak tekinthető.
2013. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A single általában egy kiemelt szám népszerűsítésére szolgál. Persze általában szoktak rátenni egyéb bónuszokat: például a kapcsolódó albumról lemaradt számot, feldolgozást, koncertfelvételeket, demo változatot, remix változatokat - bár utóbbi a metalban szerencsére nem túl gyakori. Egyébként ugyanis senki nem venné meg külön azt az egy számot, ami általában az albumon is szerepel. Ezért az ilyen kiadványok általában a zenekar rajongói, a gyűjtők szemében nagy értéket képviselnek: máshol be nem szerezhető ritkaságokhoz lehet így hozzájutni, és amint "lecseng" az adott kiemelt szám promóciója, többet a kislemez sem kapható.


Az EP általában 4-5 "egyenrangú" új számot tartalmaz - afféle "minialbum": egy albumnál sokkal rövidebb, de hasonló szerkezetű, egy önálló mű.

2013. jún. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Részletes és lényegretörő volt.
2013. jún. 4. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!