Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az ESP és az LTD mennyiben...

Az ESP és az LTD mennyiben különbözik?

Figyelt kérdés
Gondolok itt minőségre, és egyéb, vásárláskor fontos dolgokra.
2009. okt. 8. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
LTD az ESP leányvállalata. ESP egy elég régi márka, gyakorlatilag már ott is csak a névért fizetsz, ezzel szemben az LTD gondolom valamivel jobb ár/érték arányt kínál.
2009. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Nem értek egyet az előttem szólóval. Az ESP igenis lényegesen jobb minőségű hangszereket csinál, mint az LTD, és nem csak a nevet fizeted meg vele. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az Epiphone jobb ár/érték arányban, mint a Gibson, és egy Gibsonnál csak a név kerül annyiba, és ez nyilván nem igaz.


Az ESP lényegesen jobb minőségű anyagokból készül, általában alapból jobb hangszedőkkel szerelik, tehát jobb a hangszer és a hang minősége is. Egy tremolos gitárnál ez végképp fontos, ugyanis egy rossz minőségű tremolo folyton elhangolódik, és kényelmetlenné teszi a játékot. Emiatt drágább az ESP, nem mondom, hogy nincs benne a neve is, de szerintem lényegesen kevésbé adja az az árat.

2009. okt. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Csak halkan jegyzem meg, hogy az Epiphone igenis jobb ár/érték arányt kínál mint a Gibson. Ahoz képest is, hogy manapság a Gibsonra rengeteg panasz van, mind vevőktől, mind a saját dolgozóitól.

Az ESP túlárazottságára pedig rendkívűl jó példa az új Alexi Laiho signature gitár. Ugyanolyan minőségű gitárt mondjuk a Cortnál harmadannyiért tudnál venni, LTD-nél mondjuk feleannyiért.

Szóval igenis a nagy márkák árait jóval megdobja a nevük. Az egy dolog hogy az ESP jobb minőségű hangszereket gyárt, de még a jobb minőségen túl is fizetsz.

2009. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a Gibsonra van annyi panasz, akkor az Epiphone-ról ne is beszéljünk szerintem... kár ezt a kérdést túlragozni. Nyilván benne van egy cucc árában a neve is, leszámítva a nagyon kis márkákat. Viszont a név azért garancia is a minőségre 1-2 extrém esettől eltekintve.
2009. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Na azért itt most tegyünk rendet!

Figyi! A legolcsóbb ESP 400.000 FT-tól kezdődik, míg az LTD-ből ez a legdrágább.. és ez baromság. Az ESP igenis presztizs! mert én nekem is LTD-m van, És nem kell itt magunkat ugy beállítani, mintha meg tudánk egy ESP és egy LTD hangját különböztetni..a kommentelők 90%-a csak okoskodik. higgyétek el, ha akarsz egy jó LTD-t venni, az rendben van, és nem kell ESP-re gondolni, mert az LTD is hasonlóan jó minőségű!!! és míg ha venni akarunk rá 2db EMG aktív humbuckert, azis is 50.000 FT, és még így is meg tudjuk úszni bőven a majdnem fél millió FT alatt!

Tehát ha veszel egy LTD Superstratot, mondjuk 130.000-t, és veszel rá 2 EMG-t, még akkor is 170-180.000 Huf

A floyd rose licence és original tremoróról meg annyit, h az original az a kb. 30 évvel ezelőttit használja, és lehetséges hogy a licence még jobb mint az original! ezt nekem hangszerboltos ismerősöm mondta, aki ugyan yamahát használ, de piszkosul jó gitáros!

Egyszóval egy jó, megbízható LTD fasza pickupokkal simán megadja az ESP szinvonalát!

2010. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!