Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki hegedűl annak nem vágja...

Aki hegedűl annak nem vágja be az ujját a húr?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett a nagybőgő. Tanulmányoztam videókon ahogy játszanak rajta. És szinte fájt látni ahogy az ujját az illető fel-le mozgatja a húrokon, anélkül, hogy felemelné.

Nem vágja szét az ember ujját hosszútávon?



2013. jún. 8. 21:22
1 2
 1/20 anonim válasza:
haverom gitározik már jó pár éve és semmi baja sincs az ujjának
2013. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
azok az ujjak belül titán-ötvözet keverékkel vannak kitöltve. azt pedig egy átlagos húr nem tudja szétvágni.
2013. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 én......... válasza:
100%
ez úgy van mint a gitárnál 1-2 hét és megkeményedik az ujj és már nem érzel semmit
2013. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

én hegedülök. nem fáj, de amúgy tényleg olyan mintha fájna, de egyáltalán nem. :) 9 éve hegedülök, szóval már elég sokat gyakorlok, de a bőröm se lett olyan kemény. csak akkor érzem, ha megvizsgálom nagyon.

ellenben a nyakam mindig kipattanásosodik, meg kisebesedik kicsit, ami csúnya. de az se annyira durva. remélem segítettem!

2013. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
nem...én citerázok 4 éve...és nem....
2013. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#3 hegedülésnél hogy használod a nyakad, hogy kisebesedik?
2013. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
bocs!! #4*********
2013. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen, végülis sejtettem, hiszen akkor minden ilyen vagy ehhez hasonló hangszeren játszónak levágódott volna már az ujja. Olyanra gondoltam, hogy nagyon fájóssá válik az ujj, pihentetni kell...ilyesmi.

A húrok lefogása nem, az ujjak csúsztatása tűnik kellemetlennek. Amit láttam videót jó nagy távolságokat járt be a nagybőgőn felengedés nélkül az illető.

De akkor meg lehet szokni.

2013. jún. 8. 21:55
 9/20 A kérdező kommentje:

#4

És így hogy te tudsz hegedűlni, automatikusan tudsz játszani csellón, brácsán és nagybőgőn is?

Tehát ha az egyiket megtanulod tudod használni a többit is?

2013. jún. 8. 21:59
 10/20 anonim ***** válasza:
csak akkor kell pihentetni,hogyha kisebesedik,és nm tud az ember játszani....de a csúsztatás nem fáj....
2013. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!