Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell zenét szerezni?...

Hogyan kell zenét szerezni? Mondjuk leülök a zongorához, de még nem tudom, hogy milyen dalt szeretnék szerezni (gyors v. lassú). A zongorán mit kezdjek játszani (akkordok, dallam)

Figyelt kérdés
zene,zeneszerzés,zongora

2013. jún. 15. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez enyhén szólva érdekes kérdés. Ennyiből azt is kérdezhetted volna, hogy hogyan találjak fel valami újat.


Egyébként erre nincsenek törvények vagy szabályok, úgy találod ki, ahogy számodra ésszerű, ahogy elképzeled, ahogy akarod.


Leülsz a zongorához és elkezdesz kísérletezni. Ha tudsz játszani, akkor van egy kis előnyöd, mert tudni fogod, hogy mi szól jól. Ha valami megtetszik, megtartod és hozzáírsz, kiszínezed, írsz hozzá újabb szólamokat.


Ha sok időd van, nagyon türelmes vagy, van hozzá érzéked és persze jó a hallásod, akkor előbb utóbb születik valami ebből.

2013. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a) Van egy érzés, hangulat. Leülsz a zongorához, becsukod a szemed, és megpróbálod dallammá, harmóniákká formálni.

3) Épp a kerítést fested, közben fütörészel, és beugrik egy dallam, amit nem tudsz kiverni a fejedből. Leülsz a zongorához, és...


Nálam ez a 2 eset szokott előfordulni.

2013. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Doroff válasza:

Szeretem a zongora hangját, sokszor használtam. Szerettem keverni az elektronikus és az akusztikus hangokat. Amatőr computerzenésznek tituláltam magam, mert kottát olvasni ugyan nem tudok, de a hallásom elégnek bizonyult ahhoz, hogy a programom vágólapjára vigyem a dallamot, ami eszembe jutott. Sajnos hangszeren nem tudok játszani, de a zeneszerkesztőm lehetőséget adott a próbálkozásra.

Sok dallam napközben, munka alatt jutott eszembe. egész nap dúdoltam, fütyültem, ha kellett, hogy ne felejtsem el. Jónéhány hasonlított valamelyik régi vagy új slágerre, de nem számított, hiszen a gép előtt ülve, változtattam a dallamon és már nem volt felismerhető. Minden zeném dallamát én találtam ki, mindegyiket én hangszereltem.

Hangulatfüggő, hogy milyen dallam jut eszedbe és ragad meg benned. Szerencsés, ha a zongoránál ülsz, mert rögtön vissza is hallgathatod a hangszerről és úgy már nem felejted el.

2013. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha komolyabb művet akarsz komponálni érdemes először a hangnemet, hangszerelést kigondolni, majd nekiállni...

Sok tanácsot nem tudok adni, de próbáld ki a Finale nevű programot, ha kész a mű, akkor az nagyjából lejátsza neked a darabot, ha te nem tudod mert több hangszerre írtad. Vagy akár komponálhatsz azon is..

2013. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondold végig, hogy milyen hangszerre,vagy énekhangra szeretnéd írni, mollba vagy dúrba legyen, milyen legyen a tempó, ütemmutató. Esetleg,hogy milyen stílusú legyen(reneszánsz, barokk...).

Ezek után már csak az ihletnek kell jönnie!

Sok szerencsét!:)

2013. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!