Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol tudnék olyan Bigsby...

Pliku kérdése:

Hol tudnék olyan Bigsby tremolót venni amihez nem kell fúrni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy tremolót a gitáromra (Epiphone les paul studio) de nem akarom nagyon elcsúfítani,ezért döntöttem a Bigsby Tremoló mellet.

Elvileg,van olyan változata is amihez,nem kell szétfúrni a fedlapot,hanem lent a hevedertartónál kell rögzíteni.Ilyet hol tudok venni?Nagyon fontos nekem hogy ne kelljen fúrni,mert a könny kicsordulna a szememből,ha szegénykémet szétfúrnák:(



2013. jún. 17. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, nem nagyon ismered az eredeti Bigsby-t közelről. :)

A Bigsby vibrátó konstrukciója olyan, hogy a Les Paul gitárokon - függetlenül attól, hogy van egy kinyúló része, ami a hevedertartóhoz van rögzítve - az ún. stopbar-t, vagyis a húrrögzítőt is le kell cserélni.

A Les Paul gitárokon a B7-es Bigsby a megfelelő.


Persze ez a probléma nem csak nálad merült fel, ezért léteznek mindenféle utángyártott megoldások:

1. Vibramate. A B7-es Bigsby-hez a V7-LP modelljük kell, vigyázz, hogy eredeti USA gyártmányt és ne az olcsóbb koreai B700-at használd, mert annak a rögzítési pontjai kicsit eltérőek és nem fog passzolni.

Ők egy adapterlemezt és hozzávaló rögzítőket csinálnak, ami lehetővé teszi, hogy az eredeti húrrögzítő furatait használd fel.

[link]


Ha nem ragaszkodsz a hátsó rögzítéshez (mert ha már egyszer úgyis adapterrel használod, akkor minek), szóba jöhet a Bigsby B5 - Vibramate V5 kombináció, esetleg a Bigsby B500 - Vibramate V500. A kompatibilitási szigorúság itt is áll, a B5 nem jó a B500-zal és fordítva.

[link]

[link]


2. A másik lehetőség a ZZ guitar works hasonló install készlete. Sajnos úgy néz ki, ők már vagy 2 éve nem léteznek, ettől függetlenül eBayről nyilván beszerezhető még.


A két cucc együttes ára az eBayről (most csak USA beszerzést néztem) kb. 40e Ft + szállítás + vám + ÁFA. Vszleg többe kerülne, mint a gitárod.

2013. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

Tehát az eredeti B7 Bigsbyhez mindenképpen kéne fúrni, a Vibramate-hez nem, de a Vibramate + B7 együtt már elég drága.

2013. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi:DEz igaz,tényleg nem ismerem:)És ilyen Bigsby-t hol tudok venni?Kerestem a neten,de nem nagyon találtam.
2013. jún. 17. 20:14
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha például ezt megvenném: [link] akkor mást nem is kéne venni?Így feltudnám szerelni/szereltetni?
2013. jún. 17. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Világosan és egyértelműen leírtan, hogy a B7 önmagában nem szerelhető fel fúrás nélkül.

2. Ha megnézed, magad is láthatodm, egyértelmű, hogy két olyan csavarhelyen kell felfogatni, aminek semmi köze az eredeti húrrögzítő furataihoz.

3. Csak a szállítás 50 dollár...

2013. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, találtam neked valamit.

Ez ugyan nem Bigsby, de az elve hasonló, a külső is valamennyire, bár a Bigsby kétségtelenül szebb.

A cucc nem rossz, a Guitarfetish-t, aki gyár(tat)ja ismerem, már elég sokat vásároltam tőlük. Ennek kifejezetten baráti ára van, 53 dollár + szállítás + vám + ÁFA, egy húszasból szerintem megúszod.

[link]


Van még egy alternatíva, a Stetsbar, de ez elég drága cucc. 200 dollár fölött van.

[link]

2013. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És itt van még egy: ennek ugyan semmi köze már a Bigsby-hez, de működik és mivel a Schaller csinálja, nem hinném, hogy rossz lenne, persze ez is kb, 250 dollár, de szintén nem kell átalakítás a gitáron, csak a húrrögzítő helyére szerelni.

[link]

2013. jún. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!