Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Körülbelül hány fajta metál/ro...

Körülbelül hány fajta metál/rock irányzat van?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de arra lennék kíváncsi, hogy kb hányféle ilyen stílus létezik? Hallottam már a glam rock-ról, black és death metálról, hardcore-ról, deathcore-ról, metalcore-ról, szimfonikus rockról meg hasonlókról.

Valaki hozzá értő fel tudná nekem sorolni az összes ilyen rock és metál alfajt, hogy mi köztük a különbség és példazenekart is tudna rájuk mondani? Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. jún. 18. 11:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

És melyik a legdurvább műfaj ezekből?

Ha lehet, emelkedő sorrendbe le tudnátok írni?

Nagyon megköszönném! :)

2013. jún. 18. 11:21
 2/11 anonim ***** válasza:
Wikipédián egész jó felsorolás van, mint műfaj, mint hozzájuk tartozó együttesekről.
2013. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És mit kéne beírnom? :/

Mert próbálkoztam már mindenhogy, csak az adott zene leírását/történetét hozta ki.

2013. jún. 18. 11:28
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Tudsz angolul, itt a metalról viccesen:


How to tell the difference between different genres of metal



* POWER METAL

The protagonist arrives riding a white unicorn, escapes from the dragon, saves the princess and makes love to her in an enchanted forest.


* THRASH METAL

The protagonist arrives, fights the dragon, saves the princess and fucks her.


* HEAVY METAL

The protagonist arrives on a Harley, kills the dragon, drinks a few beers and fucks the princess.


* FOLK METAL

The protagonist arrives with some friends playing accordions, violins, flutes and many more weird instruments, the dragon falls asleep (because of all the dancing). Then all leave........ without the princess.


* VIKING METAL

The protagonist arrives in a ship, kills the dragon with his mighty axe, skins the dragon and eats it, rapes the princess to death, steals her belongings and burns the castle before leaving.


* DEATH METAL

The protagonist arrives, kills the dragon, fucks the princess and kills her, then leaves.


* BLACK METAL

The protagonist IS the dragon, dwells in the heart of the night with in a castle full of hellhounds and eternal flames. He kills the sassy knight, fucks the noble steed and sacrifices the princess to Satan.


* GORE METAL

The protagonist arrives, kills the dragon and spreads his guts in front of the castle, fucks the princess and kills her. Then he fucks the dead body again, slashes her belly and eats her guts. Then he fucks the carcass for the third time, burns the corpse and fucks it for the last time.


* DOOM METAL

The protagonist arrives, sees the size of the dragon and thinks he could never beat him, then he gets depressed and commits suicide. The dragon eats his body and the princess as dessert. That's the end of the sad story.


* PROGRESSIVE METAL

The protagonist arrives with a guitar and plays a solo of 26 minutes. The dragon kills himself out of boredom. The protagonist arrives to the princess' bedroom, plays another solo with all the techniques and tunes he learned in the last year of the conservatory. The princess escapes looking for the 'HEAVY METAL' protagonist.


* GLAM METAL

The protagonist arrives, the dragon laughs at the guy's appearance and lets him enter. He steals the princess' make up and tries to paint the castle in a beautiful pink colour.


* NU METAL

The protagonist arrives in a run down Honda Civic and attempts to fight the dragon but he burns to death when his moronic baggy clothes catch fire.

2013. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy tudod angolul? :D

De ha már itt tartunk, köszi az edzést, nyevvizsgámhoz hasznos. :D

2013. jún. 18. 11:35
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Kérdezni akartam, hogy tudsz-e angolul. :D

De ha tucc, akko' jó. :D

2013. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Áhhááááhááá. :DDD

Bakker, fuldoklok a röhögéstől. :D

Mondjuk, a különbségeket nem így gondoltam, de ez is megteszi. Ha másnak nem, megvan a mai boldogsághormon termelésem. :D

Esetleg valaki más? xd

2013. jún. 18. 11:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt van az a vicces felsorolás magyarul is:


[link]


:)


Amúgy elég sok irányzat van és a határok is sokszor elmosódnak, ezért lehetetlen lenne az összeset felsorolni. Az sem könnyíti meg a dolgot, hogy sok zenekar a szövegek témája miatt kicsit 'felturbózza' a műfaj elnevezését, amit játszanak, pl 'Atmospheric Sorrow Metal', holott Doom és Black metált játszik az együttes. De akkor kb amiket én ismerek, felsorolom ide. Nem kell persze készpénznek venni, tévedhetek is. :)


Szóval:


A "főbb" műfajok ezek:


Heavy Metal(eredetileg ez is egy gyűjtőnév, de szerintem helyesebb ma már alműfajként kezelni)

Thrash Metál

Death Metál

Black Metál

Doom Metál

Power Metál

Folk Metál

Industrial Metál

stb...

Aztán ezeknek is van még rengeteg ága, pl a Death Metálnak a grindcore-goregrind-brutal death metal,stb., a Blacknek meg pl pogány-depresszív-raw,stb. Aztán van, hogy 'kutyulgatják' mondjuk, hogy "Atmopsheric Raw Black Metal" meg ilyenek. Sokszor ezek a műfaji elnevezések a szövegek témájából fakadnak csupán.


A hardcore szó tudtommal a 'hardcore punk'-ot jelenti, ami pedig még nem tartozik a Metálba. A metalcore az hardcore(punk) és Metál keveréke, a deathcore pedig szintén hardcore és Death Metál keveréke. Tehát ez kicsit talán durvább, mint a sima metalcore. :) De sokan ezeket sem sorolják a Metálhoz.


A szimfonikus pedig egyszerűen azt jelenti, hogy alkalmaznak nem-Metál hangszereket, legtöbbször ez zongorát jelent, vagy hasonló szimfonikus hangszereket, ahogy a nevében is van :) Pl szimfonikus Black Metál is lehet ugyanúgy, mint szimfonikus Rock.


Aztán vannak ezek a divatágak, amik zeneileg valahol mégis a Metálhoz tartoznak, de sok Metálos mégsem szereti Metálnak nevezni(én sem).:


Nu Metál

Rap Metál

Alternative Metál(ebben nem vagyok biztos, ez az alternatív azt hiszem a "kísérletező" bandákat is jelenti, de ez legtöbbször valamilyen ismert, népszerű együttes.)


Ami a glamot illeti, azt abszolút nem ismerem, arról nem tudok véleményt mondani. :) És a fenti linken lévőket sem kell készpénznek venni, néhol elég hülyeségeket ír(pl "Love Metal"-ról még életemben nem hallottam).


A lényeg, hogy nem lehet, de nem is igazán kell mindet bekategorizálni. Csak élvezd a zenét, ha jó. :)


Remélem segíthettem!

2013. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Mondjuk én inkább csak rockot hallgatok, meg talán heavy metált, a többi tőlem nagyon távol áll. Főleg a fehérre mázolt férfiak, telelyuggatva, varrva stb... Meg az a brutális hörgés-visítás kombó. Brr.. Attól valósággal kiráz a hideg.

Még egyszer köszönöm a válaszokat. :)

2013. jún. 18. 13:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Hehe :) A fehérre mázolás csak a Black Metál zenekaroknál jellemző, de ott sem mindegyiknél. A hörgés meg csak a Death Metálban. A visítás alatt meg gondolom a károgást értetted, az a Blackben. :D
2013. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!