Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért vagyok ilyen béna gitáros?

Miért vagyok ilyen béna gitáros?

Figyelt kérdés
Két éve tanulok gitározni itthon és kb 2 hónapja tanárhoz is járok. A tanárom azt mondja, hogy nagyon ügyes vagyok, gyorsan megtanulok mindent és hogy nagyon jó a hallásom és ezt használom is. Viszont amikor itthon vagyok, vagy valahol a kezembe adnak egy gitárt, hogy játsszak, nem tudom mit csináljak. Elkezdem pengetni a régen itthon betanult dalokat, aztán kb. 10 perc múlva már fogalmam sincs mit csináljak. Itthon sem tudok semmi egyedit kitalálni, csak a feladott dolgokat ismételgetem amiket a tanárnál tanultam. Így olyan bénának érzem magam gitárba. Mások is szokták mondani, hogy milyen ügyes vagyok, de én egyáltalán nem gondolom magam annak. Ha eljátszok egy játékot akkor a hozzá illő ritmussal lepengetem az akkordokat aztán kész. Nem tudom színesíteni, nagyon egyhangúnak gondolom a játékomat.

2013. jún. 26. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj, hát még csak két hónapja tanulsz.. az ilyen otthon történő "tanulásnak" ez a vége, hogy évek telnek el úgy, hogy semmit nem fejlődik az ember. ha most tényleg szépen haladsz vele, fogsz fejlődni, légy türelmes, és csináld meg mindig amit a tanár kért :D


hány éves vagy?

2013. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást. 17 vagyok. :)
2013. jún. 26. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Szóval te sem tanultál skálákat... :D
2013. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóképp voltam ugyanis énis (itthon tanultam), aztán elkezdtem skálákat tanulni, azóta kirobbantani nem lehet a kezemből a gitárt :D
2013. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, egyetértek :) Én 3 éve gitározok. Nagyon sok számot megtanultam eljátszani ez alatt az idő alatt, de akkor kezdtem úgy érezni, hogy már legalább valami keveset tudok, amikor elkezdtem skálákat gyakorolni,és ebből kifolyólag legalább ilyen kis egyszerűbb riffeket meg szólókat össze tudok hozni magamtól. Javaslom a pentaton skálát, a rockgitárosok nagy része abból szólózik (Slash, Angus Young, Kirk Hamett például). 17/f
2013. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
most kezdtem őket tanulni tanárnál. Tegnap begyakoroltam és tényleg tök jóó. :DDD
2013. jún. 27. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!