Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorások! Nektek is nehezen...

Zongorások! Nektek is nehezen ment a kétkezes játék?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon. Sosem jártam zeneiskolába, magam tanultam a netről zongorázni. Eleinte egyáltalán nem tudtam két kézzel játszani, még könnyű számokat sem, nehezen tudtam a két kezemmel két különböző dallamot játszani, kétfelé figyelni, koncentrálni. Nagyon sokat gyakoroltam, még most sem megy túl jól, de sokkal jobb vagyok már, mint az elején. Most könnyebb számokat (pl. rive flows in you) simán el tudok játszani, akkor is, ha kétkezes. De egy bonyolultabbat sokáig kell gyakorolnom. De hát gyakorlat teszi a mestert! :)
2013. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem iprovizálásnál nehéz az, hogy a bal kezemmel is helytálló dallamot tudjak játszani.. illetve csak többnyire monoton aláfestéseket (akkordbontások, alaphangok, stb) állnak nálam balkézre. Persze ezek egy idő után közhelyessé teszik a darabok, úgyhogy ha tudom, megpróbálok a balkezemmel is virtuózabb lenni, de ilyenkor sokszor melléütök, lelassulok, stb. Úgyhogy pl. nekem is nehezen megy. De szívesen tennék ellene, csak egyszerűen hiába gyakorlok, nem megy. És persze időm-alkalmam sincs rá (pl. testvérem befoglalja a zongorát :])
2013. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!