Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » El lehet ésni Slash hangzást...

El lehet ésni Slash hangzást egy Marshall mg102cfx 100Wattos 2 hangszórós stereo kombóval?

Figyelt kérdés

5 éve játszom elektromos gitáron és a tanárom és a rokonok/barátok szerint már erősen haladó szinten járok és tehetségem is van hozzá így megérné elkezdeni zenekart alapítani. Ezért a közeljövőben szeretnék beruházni egy erősítőre. Eddig guitar rigget és más programokat használtam, de ugye nem ártana egy erősítő a zenekari próbákra majd idővel fellépésekre stb.

leginkább a slash ft myles kennedy and the conspirators és a klasszikus guns n roses dalokat szeretem

ezzel az erősítővel el lehetne érni slash hangzást?

tudom legjobb lenne elmenni egy hangszerboltba és kipróbálni, de sajnos cegléden nincs legközelebb pesten vagy kecskeméten van.

a gitárom egy epiphone standard

előre köszönöm a válaszokat :)

14F



2013. júl. 21. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy jó Marshallal bármit el lehet érni

Szerintem ez inkább gitár kérdése , nem az a lényeg mibe dugod be hanem h mit dugsz be. D:

2013. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez azért nem teljesen helytálló. Az erősítőnek legalább olyan fontos szerepe van a hangzásban, mint a gitárnak. Ha nem megfelelő az erősítő, akkor hiába dugsz rá egy '58-as Les Paul-t...
2013. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
MG széria messze van a jó Marshall fogalmától.
2013. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó Marshallal sem lehet elérni, mert egy jó Marshall csak 1 hangot tud, de az nagyon, az MG100 kombó meg még csak nem is jó Marshall.

Ez az "ilyen meg olyan gitáros" hangzása meg egy elég kényes kérdés.

Két dolog miatt is:

Egyrészt ezek a gitárosok általában sokszáz ezer forintos, ezeréves erősítőkön meg hangszereken játszanak. Nyilván egy 60 ezres kombóból a büdös életben nem hozol ki ilyen hangzást.

Másrészt ezek a gitárosok akármin is játszanak, akkor is átjön a saját karakterük, mert az nem az erősítőben meg a gitárban, ha a kezükben van. Ezt én is tudom, pedig nem vagyok világhírű gitáros, de akármin játszok, az úgy szól, ahogy megszoktam.

Szóval a lényeg az, hogy Slash karakterű hangzást ki tudsz hozni ebből a kombóval végülis, ráadásul ha megtanulod utánozni a pengetését akkor a megszólalása is hasonló lesz, de csodát nem kell várni tőle.

2013. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!