Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Saját hang-zene studio épitése?

Balázs100439 kérdése:

Saját hang-zene studio épitése?

Figyelt kérdés
Sziasztok!20éves srác vagyok ..szeretnék belevágni egy saját Studio épitésébe!! Első sorban rap zenével szeretnék foglalkozni. Havonta 50ezer ft ot beletudok őlni a dologba..viszont fogalmam sincs hogy kezdjek neki az egésznek..számitógépekhez..videoszerkesztéshez kicsit értek.

2013. júl. 23. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben a zenéhez viszont nem értesz és nincs jó füled (hallásod), kicsit necces ez a dolog. Egyébként az alapja az egésznek egy megfelelő méretű, csendes helyiség. Nagyon fontos még a maximálisan megbízható visszahallgatás, azaz profi hangfalak és egy fejhallgató. Kell egy számítógép, megfelelő programokkal és kifogástalan minőségű hangkártyával, ez általában külső hangkártyát jelent. A felvételekhez elengedhetetlen egy jó stúdiómikrofon, lehetőleg popfilterrel. Később érdemes szigetelni a szobát, hogy belül ne legyen visszhang.
2013. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Huhh én egy itthoni kis üzemre gondoltam..haverékkal szivesen elkezdenénk rappelgetni kiprobálni a dolgot..ha nem megy akkorsem baj támogatnák tehetséges embereket is !
2013. júl. 23. 23:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Aki stúdiózásba akar belefogni annak számolnia kell ezekkel a dolgokkal ahogy elsőnek írták. Ráadásul a cuccok sem olcsók... Jó monitor berendezés 100-tól kezdődik, külső hangkártya 50-től, mikrofon is nem pár fillér, ha normálisan szeretnéd leszigetelni a stúdiód az sem olcsó dolog, és nem árt hozzá némi tudás is.
2013. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
dolgozok..van munkám..havi 50ezret tudok rászánni a dologra..igazad van hogy nem értek ehez az egészhez..pont azért kéne valakinek a segitsége:/
2013. júl. 23. 23:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Iratkozz be valamilyen hangszerre, csak így simán belevágni, hogy "fú hallod, tök jó lenne zenét csinálni, holnaptól neki is kezdek" (ne offnak vedd) nem így van.

Zenei tudás nélkül semmit sem ér az egész

2013. júl. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Èrtem köszönöm!:)
2013. júl. 24. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!