Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik a legneheze...

Szerintetek melyik a legnehezebb gitár stílus? Linkeljetek youtube linket

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 00:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=d7eLluMJxAM

Amikor teljesen összehangoltan kell játszanod a társaddal egy ilyen szólót.

Szerintem,ez minden "privát" gitározást felülmúl.

2013. júl. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 juhasz94 ***** válasza:

Szerintem mind technikailag, mind zeneileg a jazz a legnehezebb műfaj, hallgasd meg például Pet Metheny-t:

https://www.youtube.com/watch?v=ApI-zA6suXE

Nekem viszont a kedvenc gitárosom Taylor York a Paramoreból, mert nem technikailag sok amit csinál (habár ügyes gitáros nagyon), hanem zeneileg fantasztikus. Nincs nehezebb annál, mint jó zenét írni, és lehet valaki akármilyen technikás gitáros, ha megírja a kétszázezredik ugyan olyan szólót, ami arról szól, hogy milyen gyorsan tudom azt a mol-skálát játszani. A lényeg az, hogy tud-e a mai világban olyat játszani, amit még soha senki nem csinált előtte:

https://www.youtube.com/watch?v=4oScRBsOV6I

2013. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és a klasszikus stílus, vagy a flamenco?
2013. júl. 25. 12:05
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

paramore?ez most komoly ? nem az volt a kérdés melyik a legprimitívebb -.-

--3---3----3----3-----

3---3---3-----3-------

Annyira nehéz mindjárt begörcsöl az ujjam,még írni is egy ilyen riffet bagáli nagy tehetség kell hozzá -.- (egyébként a tabot hallásból írtam utóbb néztem meg és tényleg ugyanez)

Ez a csávó semmi újat nem talált ki,akkor írtál volna valami értelmesebbet mondjuk Tony Iommi,James Hetfield,Van Halen,Randy Rhoads,Dimebag Darrel.....

Kérdésre válaszolva:Egy előre begyakorolt sémát bárki el tud pengetni bármennyire is nehéz,szerintem az improvizáció a legnehezebb,mivel ezt még csak tanítani sem lehet,ott helyben kell megírnod:

http://www.youtube.com/watch?v=POeyi9j8oa4

2013. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én klasszikust játszok, és igen, az is egy nagyon összetett stílus, sok sok év kell mire megismeri az ember, illetve vannak olyan dolgok amit egy klasszikus gitárosnak meg kell csinálnia, míg könnyűzenében nem. Szólamvezetés, midnenféle stílusismeret, különböző artikuláció (pl jazzben is fontos dolgok ezek, és könnyűzenében is lehet igényesen játszani, de pl az alexi lahios videón szerintem csak hangokat játszanak egymás után, egyáltalán nincs megfogalmazva). Flamenco megint csak más, mások a "szabályok", a követelmények, viszont ott ugye fontos az improvizáció is. Jazzben valóban szinte minden keveredik, viszont metálban meg nagyon sokat számít a technika, főleg a gyorsaság míg a jazzben-klasszikus gitáron nem azon van a hangsúly. Tehát összehasonlítani úgy sem lehet, mint ahogy a sportoknál sem tudjuk összevetni a vizilabdások, a boxolók és a teniszezők munkáját, más-más dolgokra fektetnek nagy hangsúlyt
2013. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 juhasz94 ***** válasza:
Bocsi, a klasszikus zenét meg a flamencot valóban kifelejtettem a jazz mellől, egyet értek, én is évekig játszottam, az a helyzet, hogy valóban nagyon nehéz.
2013. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 juhasz94 ***** válasza:
Aztán meg nem kell félre érteni amit írok, az én kedvenc gitárosom nem az lesz, aki a világon a legnehezebb zenét írja meg, hanem akit a legjobb zenésznek fogok tartani. Szerintem sokkal nagyobb dolog olyat írni amit a legtöbb zenész le tud játszani, de írni még egy olyat nem. Tőlem lehet gyűrni a gitárt, sokszor az már élvezhetetlen számomra, kinőttem már abból a korból. És valóban, Taylor nem a kérdésre volt a válasz, csupán egy kis személyes megjegyzés.
2013. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 juhasz94 ***** válasza:
De azért ha még nehéz és élvezhető zenét szeretnél hallgatni, ajánlom figyelmedbe David Gilmourt a Pink Floydból vagy Mark Knopflert a Dire Straitsből. Ott nem a sebességen lesz a hangsúly, hanem sokkal többről van szó. És bocsi a sok válaszért, elküldhettem volna egybe is.
2013. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is Gilmour a kedvencem. Érdemes tőle megnézni néhány akusztikus koncertet.
2013. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" ....csak hangokat játszanak egymás után, egyáltalán nincs megfogalmazva "

ezt nem értem

2013. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!