Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van egy Vision ST-5B típusú...

Toma9973 kérdése:

Van egy Vision ST-5B típusú startocaster gitárom. Három db singlecoil van benne. Szeretnék bele rakni egy humbuckert, de nem tudom hogy melyik single helyére rakjam? Igazándiból Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple hangzás lenne a cél.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy a nyakhoz kéne raknom.Nem igazán értek hozzá.Légyszi segítsetek.
2013. júl. 28. 22:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Inkább egy vagy kettő humbuckert.Attól függ hogy hogyan tudom elérni azt a hangzást amit szeretnék.
2013. júl. 28. 22:19
 2/7 kojee ***** válasza:
100%

Általában a hídhoz szokták rakn.Lehet, hogy simán nem is tudsz beletenni humbuckert, mert a test kialakítása nem fogja lehetővé tenni. Pl.: [link]

Csak érdekesség képen, ha jól tudom Tony Iommi leginkább P90-es hangszedőket használt, amik egytekercses hangszedők.

2013. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele singlebuckert! Single coil méretű humbucker
2013. júl. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg add el :D
2013. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hídhoz érdemes rakni, az én stratomban ott van egy single méretű humbucker, ttulajdonképpen 2 kábel átforrasztásával lehet olyanra kicserélni a meglévő singlecoilt. Ha második humbuckert is rakni szeretnél bele, akkor azt a nyakhoz kellene. Viszont lehet, hogy mielőtt a pickupcserébe belevágnál, és pénzt költenél rá, érdemes rajta elgondolkodni, hogy nem érné-e meg ezt elpasszolni, és egy normálisabb gitárt venni némi plusz ráfordítással, mert ebbe kb akármilyen hangszedőt is raksz, azért a kívánt hangzástól messze fog állni...
2013. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igazából maga a gitár alsó kategória de nagyon szép hangzása van így is!csak arra gondoltam hogy egy humbi még szebbet adna neki!akkor se lenne fender de lehet hogy egy picit lenne jobb hangja!és még egyszer köszi a válaszokat!
2013. júl. 31. 11:44
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem lenne Fender, főleg mert a Fenderekben is általában single van :D
2013. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!