Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megérné ezt a gitárt megvennem?

Megérné ezt a gitárt megvennem?

Figyelt kérdés

[link]


Sziasztok, az a helyzet, hogy elektromos gitár vásárlása előtt állok, de mielőtt végleges döntést hoztam volna egy szaküzletben, szétnéztem az interneten is, hátha találok valamit. Meg is láttam egy nekem nagyon tetsző gitárt, igaz, hogy messze van, de megérné... és akkor megláttam, hogy milyen régi: 1966-os modell... Nos, már itt felmerültek bennem kételyek, és egyik (gitáros) ismerősöm szerint se lenne túl jó ötlet, mivel lehet hogy 47 év alatt kissé kiszáradt a fa... meg amúgy ha valami baja lesz, kihez fordulok? egy ilyen régi hangszert nem lehet csak úgy bárkinél megcsináltatni/javítani. Főleg, hogy intenzív használatra, és (esetleg) néhány fellépésre kéne. Köszönöm a válaszokat előre is :D



2013. júl. 29. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg,nem éri meg!Igaz,hogy én is vettem egy tök régi gitárt csak én basszust és gond sem volt vele,de én nagyon olcsóért vettem!
2013. júl. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"egyik (gitáros) ismerősöm szerint se lenne túl jó ötlet, mivel lehet hogy 47 év alatt kissé kiszáradt a fa."

Na ettől nagyobb hülyeséget rég hallottam.


Amúgy elmész kipróbálod, és ha tetszik megveszed. Én nem venném meg, az tuti.

2013. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 54-es LP Goldtop, meg egy 57-63 közti Fender Strató az álmom.
2013. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

"egyik (gitáros) ismerősöm szerint se lenne túl jó ötlet, mivel lehet hogy 47 év alatt kissé kiszáradt a fa... "

Na erre a csávóra soha többet ne hallgass gitár ügyben...

2013. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"47 év alatt kissé kiszáradt a fa"


Nem azon múlik, hány év, hanem milyen körülmények közt tartották. Pár év alatt is kiszárad, ha jóval 45% alatt van a páratartalom.

Önmagában nem annyira a kiszáradás veszélyes, amúgy is a fa képes nedvességet felvenni újból, hanem a kiszáradás miatti alakváltozás, vetemedés. Az viszont nagyjából látható.


"egy ilyen régi hangszert nem lehet csak úgy bárkinél megcsináltatni/javítani"

Bármelyik hozzáértő hangszerész meg tudja javítani, ez megint csak nem múlik a koron. Szerinted miért lenne más egy mai vagy egy '66-os gitár? Ugyanolyan alkatrészek, ugyanaz a technológia. Az egyetlen dolog, ami nehéz, az alkatrész.


Alapvetően egy ilyen hangszeren a kritikus dolgok:

Nyak és bundozás. Ha a nyakban nincs vetemedés, akkor már egész jó a helyzet. A bundozás persze cserélhető, ha kell, de nem kis pénz. Ha nincsenek erősen kopva a bundok, egy csiszolás, síkolás rendbehozza.

A hangszer nullbundos, amit van, aki szeret, van aki nem, kicsit más a hangzása. Mindenesetre kicsit leegyszerűsíti a nyereg felől a dolgot. :)

A másik kritikus pont a hangolókulcsok és a híd, a kulcsokat elég egyszerű cserélni, ha kell. A híd elég primitív konstrukció, legfeljebb fixre kell állítani, hogy ne másszon el a hangolás. A húrlábnál sajnos nincs oktávállítás.

Ami még ilyen korú gitáron probléma lehet, az elektronika. A szigetelések előregednek, a kábelek, csatlakozások korrodálódnak, a potik, kapcsolók zajosak lesznek - de semmi olyan, amit nem lehetne javítani, felújítani.


Az EKO nem gagyi gyártó, a maga idejében az olaszok elég jó hangszereket is csináltak, ez pedig a korához képest tényleg jó állapotúnak néz ki. De a 60 szerintem is sok érte.


Miért épp egy ilyet szeretnél, van valami különös oka? Jó kis retro gitár ez, de ennyit nem ér meg szerintem se.

2013. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat :) igazából az elektronika már nekem is eszembe jutott, de mivel az cserélhető nem nagyon gondoltam rá... igazából az egész gitár megfogott úgy, ahogy van... kicsit hasonlít a Fender Jaguar-ra, ami az egyik kedvencem, de talán még annál is jobban tetszik :D az árára még nem gondoltam, mert nagyon nem hallottam még az Eko-ról, gondoltam ahhoz képest csak jó ár... ha mégse venném meg, és ez a max amit gitárért kiadnék egyelőre, milyet ajánlotok?
2013. júl. 29. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!