Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Olcsó elektromos gitár kezdőknek?

Olcsó elektromos gitár kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék megtanulni elektromos gitáron játszani, tanár megvan, minden stimmel mikor kezdhetnék, csakhogy nincs gitárom...

sokan mondták, hogy ha elektromos gitáron akarok játszani azon is tanuljam meg, mert az akkusztikus elveszi a kedvem, ezért gondoltam, hogy keresek egy olcsóbb gitárt,

de mivel nem értek hozzá nem tudom,hogy melyik márka éri még meg és melyik az, ami még játéknak is gyenge...

anno media marktban 12-15 körül láttam 'usb gitárt'

rendes elektromos gitár, fából, csak usb kábel volt hozzá,

ehez hasonló egyszerű darab még van valamerre?

mivel nincsen túl sok pénzem olyasmi kéne ugye!

vagy esetleg ha erősítő nélkül átalakítóval pl gépbe lehetne dugni (mint a rocksmithnél)

vagy ha valakinek van valami ötlete mivel kéne kezdenem igazán örülnék neki, ha megosztaná velem!

(17/f)



2013. júl. 31. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyat nehogy vegyél!!!!

Amúgy nem gitártól függ, hogy mivel tudsz gépen játszani! A gépedtől függ, hogy milyen a hangkártyád! Amplitube, Guitar Rig, valamelyiket leszeded és szólhat a gitár, csak 6.3/3.5 átalakítót kell venned, hogy bedughasd a gépbe.


Gitárból pedig akkor használtakat nézz, mert újonnan 40 alatt olyan amiről egyáltalán érdemes szólni nincs.

2013. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi, egyébként külön hangkártyám nincs, csak integrált,

de az eddigi legdrágább kártya is 5000 forint volt, az nem sok,

tehát akkor használtban nézzek elektromosat és egy hangkártyát?

2013. júl. 31. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
először nézd meg integrált kártyával, valszeg működni fog vele. és így: gitár>jack kábel>6.3-3.5 átalakító>mikrofon bemenet.
2013. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha szűkös a keret, akkor feltétlenül érdemes használtan venni. Nem tudom, hogy mennyire van elképzelésed arról, hogy milyen formájú gitárt szeretnél, szóval így elég nehéz konkrét modellt írni, de márkákat tudok ajánlani. A Cort és Squier cégek normális kezdőgitárokat csinálnak, bár azért a Squier Bullet Strat-tal voltak kevésbé jó tapasztalatom is, de a többi cuccuk teljesen megbízható. Nemrég nagy meglepetés volt, amikor a kezembe akadt egy SX strat és nem sokkal később egy tele is, ahhoz képest, hogy milyen olcsó, kifejezetten jó minőségű, az azonos árkategóriás Squier cuccokat körbe veri, aza kb 30k körüli gitármajdnem olyan jó volt,mint az én durván 70k-t érő baltám, nagyon tudom ajánlani...

Kicsit drágább kategóriában az Epiphone, Ibanez, Vintage nagy nevek, a Vintage gitárjai különösen jók szerintem, bár azokat használtan is 50-60k körül vesztegetik, az Epiphone alsóbb ketegóriás modelljei (mondjuk SG vagy LP studio) 40 körül már vannak használtan. A hangkártya nem tudom, mennyire jó ötlet, ha más miatt nem kellene,akkorlehet érdemesebb lenne egy gyakorlóerősítőt venne, 10k-ért simán lehet.

2013. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen, egyébként gitár forma?

most konkrétan az alakjára gondolsz, vagy inkább mint stílusa, vagy hangzása?

mert az konkrétan mindegy, igazából ha megtanulnék játszani akkor itthon kis covereket, kisebb szóló számokat (esetleg midi dobokkal mást is) játszanék, főleg metál számokat...

ezért mondom, hogy nekem a legolcsóbb vacak is megfelel, csak megtanuljak vele játszani!

2013. júl. 31. 16:06
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

Pahancsolj

Vagy nézegess Cort X1-et ha felbukkan. Gitárt meg nem egy évre veszel, hanem sok-sok évre. És inkább várj 1-2 hónapot, minthogy 5 évet szenvedj egy rossz gitárral.

2013. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy nagyonmax ez olcsóbb, de csak 3 ezerrel, és az előbbi sokkal jobb metálkodni

[link]

2013. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. júl. 31. 20:38
 9/9 Treton21 válasza:

Szia! nem tudom hogy mi fér bele neked, de ezt tudnám ajánlani. minden egyben, kezdőnek pont jó sztem. én is ilyen gitáron kezdtem. próbáldmeg, hátha le tudod alkudni még... :)


[link]

2013. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!