Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kit tartasz a legtúlértékelteb...

Kit tartasz a legtúlértékeltebb gitárosnak?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit negatívan hangozhat a kérdés, de szerintem sok gitáros, vagy zenekedvelő néz úgy 1-1gitárosra, hogy egyszerűen nem érti hogy miért tartják számon a legjobbak között, illetve ilyen rossz játékkal hogy lehet valaki ennyire híres. Akár hazai gitáros, vagy nemzetközi hírűről van szó, várom a véleményeket :)

lehet klasszikus gitáros, basszusgitáros, szólógitáros, mindenféle gitáros egyaránt érdekel!



2013. aug. 1. 15:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy jó kérdés.

Kirk Hammett egyértelműen.

Santana is hasonló, de ő azért kevésbé tehetségtelen.

Meg van valami vöröshajú furakinézetű talán ázsiai gitáros srác, akinek nem emlékszem a nevére, na ő is durván túlértékelt.

2013. aug. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
slash
2013. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Slash??

Slash egy elég technikás, de mellette iszonyú feelinges gitáros...

Ő sose hozott szégyent a nevére.

2013. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Pl Steve Vai. Attol, hogy egy-ket figurat felkap a media, az meg nem egyenerteku a tehetseg tetejevel. Rajtuk kivul rengeteg zsenialis tehetseg van, csak hallgasd figyelmesen. Egyedulallo zeneje van pl. Luca Turilli-nek, vagy az volt Chuck Schuldinernek is, de mivel nem a popularis kategoriaba tartoznak az atlag kozonseg szamara ok nem is leteznek.
2013. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
a véleményemet kérdezték. slashtől falnak megyek, egyszerűen nem látom benne azt a zsenialitást amivel sokan szeretnek jönni.
2013. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Azt mondjuk nem tudom Steve Vai-nak mi köze a médiához.

Ugyanolyan réteg zene, mint a Death pl.

Sőt... Vai-t tulajdonképpen szinte csak gitárosok hallgatnak, míg Death-et egy komplett metálréteg.

2013. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy egyből ilyen sok válasz érkezett :D


Slashről sokáig nekem is az volt a véleményem, hogy ugyanolyan sablonos rockgitáros, aki ismer két skálát, és abból bőven eléldegél (bár nem is ismertem nagyon a munkásságát, csak néhány guns számban nem láttam ennél többet), viszont amit élőben (is) csinált, az egy teljesen más világ, nagyon megváltozott róla a véleményem. Talán csak a guns stílusa nem engedte kibontakozni úgy igazán, de ma már sokkal több mindent mutat. Vagy csak én nem láttam bele a dolgokba akkor még :D


nemrég volt itt egy vita Curt Cobainről. Szerintem abban sokat egyetértünk hogy neki nem gitárosként van igazi értéke.


Akinek a fogadtatásával nem értek még egyet, az Malmsteen, és sungha Jung. Malmsteen jó gitáros, de amit klasszikus vonalon csinál, annak szerintem semmi értelme. Sungha Jung pedig szerintem egyike azoknak akik jókor voltak jó helyen, és felkapott youtube sztárok lettek, őt kifejezetten nem kedvelem. Várom az ellenérveket ha valaki nem ért egyet, illetve a további gitárosokat:)

2013. aug. 1. 16:01
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Santana nagyjából ugyanazt csinálja évtizedek óta, legfeljebb a hangszerelés változott.

De ettől még a koncertjein iszonyú jó a hangulat és nagyon el tudja ragadni a zenéje az embereket, persze rajta kívül még dolgozik ezen pár kiváló zenész a bandájában.

Ha azt vesszük, hogy technikailag vagy zenei innováció terén mit nyújt, az valóban nem túl nagy dolog, de szerintem a zenélés örömszerző részét maximálisan át tudja adni.

2013. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 sándorjános ***** válasza:
100%

Flea az RHCP -ből (basszus)

Nagy kedvencem, mert vidám témái vannak, a szinpadon egy állat, rendkívül gyors a keze, de igazából 2 skálát használ aktívan a többit meg improvizációból teszi bele. Kétségkívül jó zenész, de a közismertsége messze meghaladja kiválóságát. Steve Vai-val, Slash-el, egyet értek a listán.

Santanaban rengeteg fűszer van :D

Igor Presnyakov most egy elég felkapott jelenség a youtuben, persze kreatív és egyedi feldolgozásokat csinál. Ha úgy vesszük ő se az elkészült albumok minőségétől híres, hanem a videóitól, ez is egy formája a média túlértékelésének, hiszen kicsit nehéz élőben elképzelni valakit, aki otthon tucat számra dolgozza fel a felkapott slágereket, viszont meg kell hagyni piszok jól csinálja.

2013. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a minden idők 100 legjobb gitárosa listát. [link]

Kirk nem szerepel rajta, James a 87.

Ezt egyáltalán nem nevezném túlértékeltnek.

2013. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!