Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek, metalhead-ek,...

Rockerek, metalhead-ek, punkok, mi a véleményetek a keresztény rockról?

Figyelt kérdés

Afféle keresztény rockra, metálra, stb-re gondolok, a miben Istenről, a vallásról és egyéb ilyen dolgokról énekelnek. Tehát nem arra, hogy az együttes tagjai vallásosak-e vagy sem, mindenkinek egyéni joga abban hinni amiben akar, én kifejezetten a zene mondanivalójára gondolok a "keresztény" rockon belül.

(Most a nem hívők válaszai érdekelnének elsősorban!)



2013. aug. 2. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vérbeli ateista és rocker vagyok, de mégis hallgatok keresztény rockot (pl. Skillet), ha megtetszik. Semmi bajom más hitével, ezért nem is zavar hogy keresztény a zene. Persze vannak olyanok akik szinte már imádkoznak a színpadon, mintha basszusgitárral ministrálnának, na azoktól kiráz a hideg.
2013. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
személy szerint nincs bajom vele, bár én nem hallgatnék ilyen zenéket az biztos ... /Punk/
2013. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a zene, és nem durván térítő jellegű a szöveg, akkor nem zavar.
2013. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
South Park jut erről eszembe, kb tükrözi is a vélményemet:D
2013. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Adom a 4-es válaszát. :D Bíborlemez. :D
2013. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom vele. Három kedvencem is van a műfajban :) Red, Skillet és az August Burns Red :)
2013. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ömm.. nem vágom melyik az a South park epizód.. lenne szíves valaki belinkelni?

Egyébként köszönöm a válaszokat!

Én személy szerintem teljes mértékben ateista vagyok. Egyszerűen nem bírom elviselni a térítő jellegű szövegekkel rendelkező "rock" zenét. Számomra a rock a lázadást jelenti, a térítő szövegek meg azt harsogják hogy higgy Istenben stb, ezért nehezen viselem el őket.

2013. aug. 3. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Szörnyű. A keresztény rock és metál szimplán szar, a punk zene meg egyszerűen nem lehet keresztény, ellenkezik az alapideológiájával.
2013. aug. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem érdekel mások vallása...vagyis abban hisz, amiben akar, a zenével azt hirdet, amit akar, ő dolga...de én nekem semmit se nyomjon le senki a torkomon...nem szeretem az ilyen zenéket se...vagyis maga a zene nem lenne gond, de én nagyon nagy hangsúlyt fektetek a szövegvilágra a zenék megválasztásánál és olyan szövegű zenéket hallgatok, melyekkel egyetértek...


Finoman fogalmazva ateista vagyok, szóval...addig küldöm el ezt a választ, amíg nem jön ki belőlem a mérhetetlen gyűlölet amit az egyház irányába táplálok, és ami sajnos néha a vallásról alkotott véleményembe is beférkőzik...

2013. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A hit egyáltalán nem egyenlő az egyházzal, amit én szintén ki nem állhatok...

Amúgy meg a keresztény rock számok szövege sem annyi hogy higgyél istenben, különben elpusztulsz... 1-2 ilyen van, de azt én se szeretem.

2013. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!