Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg szeretnék tanulni gitározn...

Meg szeretnék tanulni gitározni. Már van húros hangszerhez tapasztalatom; mennyire lesz nehéz könyvből és rokoni segítséggel? Milyen húrt ajánlotok kezdésnek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 6. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz nehéz, ráadásul viszonylag korán számíthatsz kisebb-nagyobb sikerélményekre, amik aztán motiválnak. Meg lehet tanulni magadtól, könyvből vagy netről, de mindenképp jó, ha van olyan aki jobban ért hozzá és tud segíteni. Egyébként kezdetben a nylon húrokat ajánlom, mert a fémhúrok szétvágják a bőrt az ujjadon. Később hozzászokik a bőr és jobb lesz. : )
2013. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vágja szét, de tényleg fáj a fémhúrostól eleinte az ujjad.
2013. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha más húros hangszerrel van tapasztalatod, valószínűleg nem lesz olyan nehéz. Én például pont gitározni kezdtem el először, utána amikor basszusgitárral,majd még később ukulelével kezdtem kísérletezgetni, azok már viszonylag könnyen mentek :)Sokan mondják, hogy nylonhúroson kell kezdeni mindenképpen, én ezt nem tartom feltétlenül jónak, inkább azzal a nézettel értek egyet, hogy olyan gitáron tanulj, amin a későbbiekben is játszani szeretnél. Ha fémhúros akusztikuson vagy elektromoson szeretnél játszani, akkor véleményem szerint érdemesebb azon is kezdeni a tanulást.
2013. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hegedülök, szóval a fémhúrokat szerintem bírják az ujjaim, de inkább a nylonnal kezdek akkor :) köszi a válaszokat
2013. aug. 7. 21:46
 5/5 anonim válasza:

Szerbusz!

Ha már hegedű volt a kezedben,le a kalappal...

Én egyböl fémhúros gitárral kezdtem,szerencsém volt.Egy jó fémhúros gitáron könnyebb játszani,mint egy rossz nylon húroson.Ha gitárboltban veszel hangszert,biztos segíteek.

Ui.:van egy szar nylonhúrosom is,de a fémhúroson kényelmesebb,gyorsabb a játékom.

2013. aug. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!