Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek felvesznek zenelíc...

Szerintetek felvesznek zenelíceumi 9. osztályba ezzel a repertoárral? 15/F

Figyelt kérdés

Chopin Etüd Op. 10 No. 5

Chopin Etüd Op. 25 No. 12

Chopin Etüd Op. 25 No. 1

Brahms Rapszódia Op. 79 No. 2



2013. aug. 7. 21:29
 1/9 anonim válasza:
Háát.. A baj az, hogy ezt így nem nagyon lehet eldönteni, ha nem hallom. Ha jól játszol, akkor van rá esély. De mindössze ennyi darabot tudsz?? :o Szerintem tanulgass még párat, mert az is számít. Egyébként nem zongorázom, szóval tanácsot nem nagyon tudok adni ilyen téren, de azért értek hozzá picit. :) Ja, és hány éve játszol? Zeneiskolában, jó tanárnál tanulsz, vagy csak otthon? :)
2013. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az a legkevesebb, hogy mit játszol, fontosabb, hogy hogy.. :D mintha jelentkeznék valami rajzos fősulira, és írnék levelet, hogy tudok rajzolni : tájképet, portrét, csendéletet, várom a pontszámomat:)
2013. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát eddig mindegyiket hibátlanul és tempóban tudom :) és még milyen darabokat kéne megtanuljak? esetleg szonátát?

amúgy 3. osztályos korom óta zongorázok egy általános suliban, de remek volt a tanárnőm, még vásárhelyen is elismerik.

2013. aug. 8. 11:07
 4/9 anonim válasza:
1. vagyok. Na, az akkor nem rossz. Ha ezek tökéletesen mennek, csak akkor állj neki újnak, mert a kevesebb néha több.. :) Olyan téren viszont tényleg nem tudok segíteni, hogy mit tanulj, mert nem zongorázom, viszont zenei szakközépbe akarok menni fagottból, és hegedűből. Sok sikert! :) 14/L
2013. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oké köszi :-)
2013. aug. 9. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:

"hibátlanul, és tempóban"


...


nem a hibákat számolják, és nem a tempót mérik. Az a fontos, hogy hogy játszod, hogy artikulálsz, milyen elképzeléseid vannak a darabban. Inkább legyen benne néhány hiba, és inkább legyen tempó alatt, csak legyen érdekes, ha csak kiülsz, és eljátszod az egészet, úgy, hogy nem viszel bele semmi zeneiséget, akkor bizony lehet, hogy elküldenek.

2013. aug. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azt értettem a tempó és hibátlanul alatt. érzések nélkül nem is tudnák játszani :)
2013. aug. 10. 00:12
 8/9 anonim ***** válasza:

egy ilyen felvételire ezt szoktak kérni zongora szakon:

- két J.S.Bach két- vagy háromszólamú invenció

- egy teljes klasszikus szonáta (Mozart, Haydn vagy Beethoven)

- egy etüd

- egy romantikus előadási darab

- egy XX.századi előadási darab (lehetőleg Bartók!)

természetesen kotta nélkül kell előadni őket...sok sikert! én a budapesti Bartók konziban vagyok zongora szakon.(:

2013. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
chopin etüd op 10. az a forradlami igaz? ha azt jól tolod, fel vagy véve. azt én is el tudom játszani, országos versenyen is nyertem már vele, de az a fontos, hogy hogy játszod. játszhatsz bármilyen nehézségű darabot is, ha nem tudod jól eljátszani. sok sikert, remélem felvettek:)
2014. jan. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!