Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárhúrt ajánlanátok?

Pain6Paths kérdése:

Milyen gitárhúrt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van egy Cremona gitárom,ami elégé meg van viselve,ezért szeretnék bele venni egy új húrkészletet,de nem tudom,hogy milyet.Még kezdő vagyok ezért kérem a segítségeteket.

2013. aug. 10. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Ernie Ball-al nem nyúlhatsz mellé, én is mindig azt rakok a gitáromra, vagy Fendert.
2013. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha klasszikus akkor ajánlom a d'addariót, én azt használom, és nekem tetszik a hangzása, ha akusztikus akkor pedig szerintem Fender. De mindenképp nézd meg milyen húrt választasz, már csak vastagságra is, mert könnyen elgörbítheti a nyakat.
2013. aug. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"mindenképp nézd meg milyen húrt választasz, már csak vastagságra is, mert könnyen elgörbítheti a nyakat."


Ez a mondat több sebből is vérzik.

Először is, semmiféle segítséget nem jelent, hiszen azzal nem mondtál semmi, hogy "mindenképpen nézd meg". És? Megnézi, de milyet válasszon? Akkor már mondd el azt is, ha ennyire értesz hozzá.


Másodszor, ha klasszikus nejlonhúros gitárra nejlonhúrt raksz, akár normál, akár kemény, akár extra kemény fajtát, annak nem szabad elgörbíteni a nyakat könnyen, legalábbis normális gitár esetén. Szép is lenne, ha már egy húrváltástól elgörbülne.

Az más kérdés, hogy acélhúros gitároknál a lényegesen nagyobb feszítőerők miatt valóban már lehet olyan különbség, hogy megváltozzon a nyak görbülete, de ott ezt a nyakpálcával kompenzálni lehet.

2013. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Arra értettem, ha akusztikus gitárja van, és szerintem akkor lehetőleg ugyanazt a vastagságot válassza, az a biztos.
2013. aug. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oké, így már világos, de az előbb nem volt egyértelmű. :)
2013. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!