Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » KPop dalszöveg/ más dalszöveg:...

KPop dalszöveg/ más dalszöveg: különbség?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Félre értés elkerülése végett. Nem utálom a Kpopot. Sőt van egy két dal ami tetszik is. Viszont személyesen úgy, nem ismerem, csak tanulmányozgattam. Arra a következtetésre jutottam, hogy a KPop előadók nagy része nem a dalszövege miatt, hanem inkább a jól megcsinált zene miatt sikeresek. Találtam olyan előadókat akik nagyon jó szöveget írnak (vagy csak pont egy olyat hallottam) őszinte, igazságról szól, megélt dolgokról. De sajnos találtam olyanokat is ami csak arról szól, hogy " ne menj, maradj, szeretlek. Főleg ilyen címszavakban. Persze a szerelem létfontosságú dolog, de sajnos sokat ez a szöveg nem mesél el. Viszont ezt is jól meglehet írni, mintahogy más KPop előadó is megtette már. Ettől még minden dalnak van valami közölnivaló tárgya. De mondom, ettől még nagyon jó kis zenét csinálnak, és igazán VÉRPROFI koreográfiát, főleg a fiú csapatok. És tényleg vannak olyan előadók, hogy tényleg igazán JÓK!

------

Kérlek ezt hallgassátok meg (egy teljesen más műfaj, ami hozzám közelebb áll, de most csak a mondanivalója miatt. :) lehet szomorúnak tűnik de pont ellenkezőleg segít meglátni magadat, ha netán tényleg volt már nehéz időszak az életedbe, vagy ha benne vagy megmutatja, hogy neki sikerült abból kijönni, akkor neked is sikerül ebből kijönni. )


https://www.youtube.com/watch?v=u06vjGf1-CM


Kedvenc bandám adja elő, akinek a frontembere, ezt az elvonó közben/után írta. Minden ember úgy értelmezi ahogy akarja, de talán mindenkinek volt már felhős időszak az életében. Ha valaki a klippet is megnézi, a vége igzából a "meggyógyulást" ábrázolja, egy "Perfect Life" feliratú kocsival.


Sorry a sok írásért elkapott a hév :)) Kérlek írjatok, hogy ti mit gondoltok, talán anniyra nem hülyeség amit írtam?:D


2013. aug. 12. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Körülbelül két éve vagyok k-popper,elötte az éppen aktuális slágereket hallgattam amik a Tvben vagy a rádióban mentek,vagy amiket a neten magasztaltak az egekig.Amikor átálltam a Koreai zenékre,az volt szerintem életem legjobb időszaka.Bár először furcsa volt a kiejtés,nehezemre esett megkülömböztetni a tagokat és megtanulni a nevüket,felismerni az együtteseket stb..De egy idő után hozzászoktam.Számomra a k-poppos kedvenceim (vagyis hát az összes eggyüttest,igazság szerint nincs is olyan amit ne szeretnék) négy csoportba sorolom. 1.Jó klipp.Tényleg szinte az összes dalnak nagyon jó hozzáillő klippet csinálnak,a ruhák egyediek,a frizurák mindíg ujjak (rendszerint szinesek,még a fiúknak is) van maga egy története szinte minden számnak,komolyan még egy elsőre nem tetsző számot is feldobnak 2.Dalszöveg.Ami igazán megfogott a kpopban az az hogy mindíg összedobnak egy olyan dalszöveget ami a hangulatomhoz illik,szinte mindíg találok egy az egyben olyan számot aminek a szövege szóról szóra az érzéseim írja le.És igen rengeteg szám szól a szerelemről,a szakításról és hasonló dolgokról,de ha megnézel 10 éppen aktuális álltalános angol nyelvű popzenét abban is minimum 6 ugyan ebbe a kategóriába sorolható. 3.A koreaográfia.

Számomra a kpop olyan élmény,amit más zenékben nem találtam,az összes dologával együtt imádom,merr mindíg új és új,változatos,de mégse teljesen különböző.

Igazából nem értem a kérdésg merr meg is magyaráztad magadnak..:D de ez a véleményem hozzá.És arra lennék kiváncsi,hogy mi az a két szám amit említettél,hogy szeretsz?:)

2013. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!