Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hard rock/ punk zenéhez...

Hard rock/ punk zenéhez melyik gitáreffekt jobb?

Figyelt kérdés

például avenged sevenfold, és green day, vagy clash, stb.


distortion (boss ds-1 ) vagy

overdrive ( boss sd-1 super overdrive)

(nekem a videók alapján az overdrive hangja jobban tetszik, de nem tudom,hogy ezekhez a zenékhez mennyire passzolna, főleg az a7x-el kapcsolatban vannak kétségeim..)


esetleg még egy digitech death metal torzítóra gondoltam.


szerintetek ezek körül ( vagy akár ezeken kívül ) melyik lenne a legjobb választás?

a válaszokat előre is köszönöm!



2013. aug. 22. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az Overdrive.
2013. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki, ha tévedek, de mindkétfajta pedál másra való, a distrotion egy nagyobb mértékű torzítást hivatott előidézni, tömörebb hanggal, inkább a ritmust/kíséretet adó gitár torzítására használják, például a tipikus punk kvintakordos zúzáshoz általában distortion jellegű torzítást distortion jellegű pedállal idézik elő. Az overdrive egy sokkal enyhébb, lazább jellegű hangot adó torzító, mondjuk ilyen torzított riffekhez vagy szólókhoz, illetve arra, hogy azzal dobják meg a szólókhoz az erősítő torzított csatornáját, nagyobb hangerőt és torzítást előidézve. A distortiont szerintem mindenképpen tudnád használni punk zenéhez és ilyen metálosabbhoz is, pl a7x.
2013. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ajánlom még figyelmedbe a Boss OS-2 pedált, overdrive/distortion keverék. Én ezt használom és rengeteg lehetőséget kínál
2013. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!