Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Mindig szoktátok...

Gitárosok! Mindig szoktátok mondani valamelyik akkordokra, hogy "azokkal mindent el lehet játszani, és minek többet tudni. " Melyik akkordok azok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy orbitális baromság.
2013. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, baromság, de azért a legtöbb ismert napi sláger (esetenként áttranszponálással) az Am-C-G-F-E (vagy Em)-D (vagy Dm) akkordokkal többé-kevésbé végigjátszható. :)
2013. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Lehet, hogy baromság, de hallottam, hogy szokták mondani. Nem egy gitárostól hallottam már.

2. Kösz szépen a választ! :)

2013. aug. 22. 22:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki ilyet mond, az is tanult és értelmes gitáros lehet. Tényleg nagyon sok dalt el lehet játszani csak akkordokkal, de megnézem, hogy egy Dream Theater számot hogyan nyomna le az ilyen...
2013. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem Dream Theater volt a kérdés. A népszerű slágerek nagy része viszont nem valami komplex progresszív rockzene. :)
2013. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem is írtam ilyet. Nálam sem a Dream theater a viszonyítási alap, hanem az átlagos rockzene, és bizony az akkordozásnál ahhoz is kicsit több kell. Csak tájékoztatásul írtam, hogy ez nem így van, hogy tudok 4 akkordot, aztán király vagyok... de meg kell hagyni, hogy az átlagos, populáris számokhoz valóban elég.
2013. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!