Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kire lehet mondani, hogy...

Kire lehet mondani, hogy "tud" gitározni?

Figyelt kérdés
Régen, mikor még csak gondolkodtam azon, hogy meg kéne tanulnom gitározni, egy srácot hallgattam. Csak egyszerű 4 akkordos zenéket játszott, ének nélkül, én meg csak ámultam. Szerettem volna úgy megtanulni mint ahogy ő játszott. Ez volt kb. 2 és fél éve. Vettem egy gitárt, elkezdtem internetről tanulni, megtanultam a helyes tartást, rengeteg pengetési ritmust, megtanulni az akkordokat. Egy-két hónapja elkezdtem tanárhoz is járni, aki meg dícsért milyen ügyesen és mennyi mindent megtanultam játszani és örült, hogy nem kell az alaptól kezdeni. Megtanította a zene elméletet, dur skála felépítés, hármas hangzatok, kvint kör, pentaton skála stb. stb. de minél többet tanulok, annál kevésbé érzem úgy, hogy én már tudok gitározni. Mások mondják milyen jól játszok és ügyes vagyok, persze azt is, hogy azért még van mit fejlődnöm. A kérdésem. Miért van az, hogy minél többet gitározok, annál kevésbé érzem úgy, hogy tudok játszani. Már tök analfabétának gondolom magam aki semmit nem tud, mások meg agyba-főbe dícsérnek. Kire lehet azt mondani, hogy tud gitározni?

2013. aug. 26. 20:17
 1/4 Userr666 ***** válasza:
Ismerős az érzés.Nekem is ez van mert minél több ideje tanulom annál jobban meg akarok felelni magamnak.Mindig túl sokat vártam el magamtól.
2013. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Iszonyú nehéz helyzetben vagy akkor, amikor a saját teljesítményedet próbálod megítélni. Végletek között mozogsz, egyszer jobb hangulatban igazi rocksztárnak képzelheted magad, máskor rossz passzban vagy és úgy érzed nem tudsz gitározni. Ezek szerint rád inkább az utóbbi igaz. De hidd el, ez még mindig sokkal jobb, mintha rohadtul nagyra lennél magaddal. Nyilvánvaló, hogy minél többet tanulsz, annál jobban látod, hogy mennyi mindent nem tudsz még. Ne is agyalj ilyeneken, csak gyakorolj tovább. Ha valaki pedig megdicsér csak mosolyogj és köszönd meg. : )


Egyébként arra mondanám, hogy tud gitározni, aki magabiztosan és pontosan tud játszani akkordmeneket és bontásokat, tisztában van a legalapabb zeneelmélettel és már az improvizáció sem okoz neki nagy gondot. Persze ez ennél valójában jóval bonyolultabb. Nincsen éles határ a tud gitározni és a nem tud gitározni között.

2013. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. :) Néha éreztem magam rocksztárnak, de csak ritkán, rövid ideig. :D Általában inkább bénának érzem magam.
2013. aug. 27. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Nos igen, minél többet megtanultál már, annál jobban kirajzolódnak a hiányosságaid, amit vagy tudatosan látsz, vagy csak érzel. Ez jó! Azt írtad, tanárhoz is jársz, gondolom Ő majd segít megválaszolni az összes kérdést, amire egyenlőre nem ismered a válaszokat. Csak így tovább! A kíváncsi emberek fedezték fel a világot:-)...őőő...persze olyanok is voltak, akik útközben meghaltak, de Te ne add fel:-)
2013. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!