Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Megadeth milyen gitár...

Laci7 kérdése:

A Megadeth milyen gitár skálán játszik?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy a pentaton skála a blues és rock alapja, de azért a Megadeth kicsit komolyabb témát játszik.Megpróbáltam improvizálni valamelyik számukra a pentaton alapján,de nem egyszerű az a téma amit játszanak.
2013. aug. 27. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Mi az,hogy milyen gitár skálán játszik xdxdxdxdxd Dave csak nyomja ami szerinte jó,fogalma sincs a skálákról D:
2013. aug. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért ez nem ilyen egyszerű, mert csak van egyfajta skála ami alapján írják a zenéket,és persze Marty Friedman és Chris Broderick is hozzáteszi a saját stílusát,de mi az alap skála?
2013. aug. 27. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van! El ne higgye már senki, hogy bizonyos emberek ennyi ideje, ilyen szinten gitároznak nulla elméleti ismerettel! Egyértelműen nem csak össze vissza játszanak, mert az úgy jól hangzik!
2013. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Baromság,Van Halen is megmondja egy interjúban,hogy fogalma sincs az akkordokról,a skálákról játssza azt ami szerinte jól hangzik.Szerinted a Holy Wars szólója vagy a Peace Sells szólója alapul valami skálán?Sok sikert a megfejtéshez engem viszont ez szintén nem érdekel amíg jól hangzik.
2013. aug. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az hülyeség,mert a Van Halen gitárosa is ,biztos,hogy valami skálán játszik,nem hiába volt egyszer a legnagyobb gitáros.Meg amúgy Marty Friedmannek is van egy saját stílusa amit bele is rakott a Megadeth zenéjébe.
2013. aug. 29. 12:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Cseszd meg akkor olvasd el ha ennyire hajthatatlan vagy,úristen miért nem lehet ezt felfogni,hogy vannak gitárosok akik nagy ívben le$zarják a skálákat csak játsszák ami jól hangzik ? És mi az,hogy a "Van Halen gitárosa"?Ebből látszik,hogy fogalmad sincs az egészről.


Tessék,fejtsed meg milyen skálán játszódik ez a szóló,viszont én és aki értelmesebb zenész inkább gyakorol minthogy ilyen baromságokon elmélkedjen.

Fa$zom fog itt győzködni akkor élj abban a tudatban,hogy ez egy skála amit már előtte meg írt valaki és nincs annyi fantáziájuk,hogy maguknak találjanak ki szólókat -.-


e|-17-15-12-12----12--------------------|

B|-------------17----17-15-12--17-15-12-|

G|--------------------------------------|

D|--------------------------------------|

A|--------------------------------------|

E|--------------------------------------|


e|----------------------------------|

B|-17-15-12----12-------------------|

G|----------15----15-14-12-15-14-12-|

D|----------------------------------|

A|----------------------------------|

E|----------------------------------|


e|--------------------------|

B|--------------------------|

G|-15-14-12-----12----------|

D|----------14-----14-13-12-|

A|--------------------------|

E|--------------------------|



[link]

2013. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért mert nem mondom ki,hogy Eddie Van Halen a Van Halen gitárosa,az nem jelenti azt,hogy nem tudom,hogy ki az?Amúgy ne csesszük fel egymás agyát,ilyen témán,inkább legyünk büszkék arra,hogy tudunk zenélni,hogy van ilyen képességünk.Én megmondom őszintén,hogy a pentaton skálán kívül nem tudok,másik skálát,amúgy is úgy ülök le gitározni,hogy megtanulom az alap riffeket és próbálok a pentaton skála alapján improvizálni,ha mondjuk egy gitárszólót túl nehéznek tartok.Az biztos,hogy valamikor a kezdetek elején Dave Mustaine kitalált egy alapskálát és azt variálta,de pl,Marty Friedman is hozott valamit a együttesbe.
2013. aug. 29. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!