Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire etikus crackelt...

Mennyire etikus crackelt szoftverrel elektronikus zenét csinálni, ha nem kérsz érte pénzt?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti, mivel előbb össze kéne rakni hozzá egy olyan gépet is, ami sajnos nem 2 Ft, és a különböző szoftverszintetizátorok, amivel tényleg minőségi szinten lehet kezdeni valami, szóval még az olcsók is elég drágák. Tényleg csak filozófiai szempontból kérdezem, nem csináltam semmi ilyet.

#szoftver #FL Studio #elektronikus zene #VST #Ableton #virtual instrument #szoftver szintetizátor
2013. aug. 31. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Én gerinctelen dolognak tartom.
2013. szept. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj...ez relatív, hogy ki mennyire tartja annak.

Kiadóhoz már mehetsz, ha a DAW-od eredeti. Elvileg csak ezt nézik.

Ha azzal számolsz, hogy az FL Studio olyan 50k körül van, akkor emellé még kellene egy jó VST-is mondjuk NI Massive az is olyan 40-50k körül van. És még nem jársz sehol, kell MIDI, ami ha jó ár érték arányút veszel akkor az is olyan min 40k(múltkor annyi volt). Már 150k-nál járunk majdnem és ezek csak az alapok, a gép még benne sincs, min 4 maggal, 8 giga RAM-mal, kemény hangkártyával.

Szóval sokat spórolhatsz, ha a DAW eredeti, meg veszel mellé egy MIDI-t és elvagy a torrentezett VST-kből.

De, ha nagyon gazdag vagy és nem csak pénzkidobás (mert tudod is használni), akkor megveheted, de elég borsos áruk van és nem is biztos, hogy mindet használni fogod, hanem hozzászoksz egyhez és az lesz a févörit.

(Amúgy ismerek olyat, aki már vitte a számait kiadóhoz és azt mondta, hogy csak a DAW számít, a többit le@zarják....persze ez nem biztos, hogy igaz, én így hallottam)

2013. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha szem elé kerülsz, esetleg számítasz is valamit már, akkor nem érdemes halogatni a full legalizálódást. De elkezdeni jobb úgy, ha komolyan veszed magad. Tedd magad egy másik őrült mellé, aki a motorokat szereti. Az első Simsonjára többet költ pár év alatt, aztán az első "upgrade" az egészhez képest irgalmatlan összeg, ha jól gyűjtögetett. Vagy tedd magad csak egy normális ember mellé, aki egy-kétévente jóval többet elpiál. Nem akarok azzal érvelni, hogy kedvenc eszközeink fejlesztői milyen jó fejek, mennyi melót öltek a cuccba, milyen szívesen csinálják, és milyen jót tesz a lóvé nekik is és a cuccnak is. Csak érezd a dolog súlyát, és dönts, mennyire gondolod komolyan!
2015. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, gyakorolgatni szerintem nem gáz, ha tényleg nem engedheted meg magadnak azt a pénzkiadást még, és egyébként rajta vagy, hogy megveszegesd az eszközeidet és nekiállhass komolyan.
2015. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!