Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagyon szörnyű a hangom?

Nagyon szörnyű a hangom?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem énekeltem, nem tudom van-e értelme belekezdenem. Nincs önbizalmam, amióta mutáltam, megváltozott a hangom, azóta sosem próbáltam énekelni... Előre is köszönöm.


http://www.youtube.com/watch?v=rsiTmsVlXsI



2013. aug. 31. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiúként az átlagnál jobb, de szerintem maradjon meg hobbinak.
2013. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Sosem énekeltem hobbyból sem sajnos.
2013. aug. 31. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom,ne ezzel próbáld meg megkeresni a kenyérrevalót! :D


Nem rossz a hangod egyébként.

2013. aug. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit letört az önbizalmam, mert nem érzem a "tudást" .

Fogalmam sincs, ha énektanárhoz járnék, és gyakorolnék lehetnék viszonylag "jó" énekes ? Ütemérzékem az van, zenei hallásom is, tehát érzem a különbségeket a magasságok között, és ki is tudom énekelni, de mégis, hallottam olyan énekeseket, akik fogalmam sincs hogyan énekelnek ki bizonyos magasságokat. Kiskoromban nagyon szép hangom volt, do-doig szépen kiénekeltem bármit, még do fölötti hangokat is, de mutálás után nem énekeltem többé, és eléggé gátlásos is vagyok éneklés terén, és magas hangokat "félek" kiénekelni. Szóval nem tudom, hogy ha elkezdeném lehetne-e élvezhető énekhangom évek után.

Ezért kérdeztem itt meg. :)

2013. aug. 31. 21:23
 5/8 enemyinside ***** válasza:

Két dolog.

Egyrészt szerintem te nem az a típusú ember vagy akinek énekléssel kéne foglalkoznod. Ezt nem azért írom, hogy porba tiporjam a szép reményeidet, de lehet, hogy, ha megfogadod a tanácsom sok nagyobb csalódástól óvod meg magad. :D

A fentebb belinkelt felvétel alapján én azt szűrtem le, hogy (hasonlóan az én hangomhoz) nagyon egy síkon énekelsz, van egy hangszíned amin énekelsz, és ezt nem nagyon tudod változtatni. Ez sokszor lehet azért, mert valakinek képzetlen a hangja, de lehet azért is, mert az illetőnek nincs hallása, rgo. nem tudja kihallani, hogy mikor milyen hangot kéne kiénekelni, nem tudja intonálni a hangját. A te esetedben sajnos szerintem ez utóbbi áll fent, borzasztóan intonálsz. Habár nincs nagy hangterjedelmed, azon belül össze-vissza ingadozik a hangod.

A másik dolog. Mit értesz az alatt hogy dó-dó-ig mindent hangot kiénekelsz? A "dó-ré-mí-fá-szó-lá-ti-dó" hangok, nem zenei hangok, ezek szolmizációs hangok. Azért van belőle 8 darab, mert a zenében pontosan ennyi hang fed le egy oktávot. Magyarán az, ha valaki azt mondja, hogy dó-dó-ig, tisztán tud szolmizálni az nem jelent semmit, mert nem mindegy, hogy azt milyen mély ill. magas hangról indítja. Egyébként átlagosan egy oktávot minden ember ki tud énekelni.

2013. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
egy oktávot kiéneklet, fölötte is kicsivel, a hallásom kitűnő, de fogalmam sincs a hangomról, még csak hobbiból sem énekeltem idáig.
2013. szept. 1. 15:26
 7/8 enemyinside ***** válasza:
Ha olyan kitűnő a hallásod, mint ahogyan írtad, hallanod kéne, hogy hogyan énekelsz, ha mást nem akkor amikor felvételről visszahallgatod.
2013. szept. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az ember magához máshoz viszonyul... De köszi ezt a hasztalan választ ! :)
2013. szept. 5. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!