Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A gitártab.hu-n lévő tabok a...

Racz Mario kérdése:

A gitártab.hu-n lévő tabok a rock számoknál csakis kvinteket használnak, pedig ha nézek koncertfelvételt, akkor ott akkordokkal játszák (pl. depresszio). Vagy ez miért van igy?

Figyelt kérdés

2013. szept. 1. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

például melyik dalnál látod, hogy teljes akkordokat fognak?

Amikor mélyen játszanak, és agyontorzítva, nem igazán szólal meg a terc, úgyhogy nem hiszem, hogy koncerten belefognák azt is ,de ha mutatsz, megnézem :D

2013. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert nagy torzításnál 3 különböző hang egyszerre már rosszul szól általában. Éppen ezért használnak kvintakordokat, amiknél tulajdonképpen 3 hangot fogsz le, de ezek közül a 3. az első egy oktávval magasabb megfelelője. Talán az okozza nálad a félreértést, hogy a kvintakordokat ugyanúgy kell fogni a mély húrokon, mint a moll akkordokat, azonban a kvintakordoknál a 3mély húrt pengetik, a moll akordoknál pedig mind a hatot.
2013. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A második kissé zavarosan ír, de nagyjából leírta a lényeget.

Kemény rock zenében szinte sosem pengetnek teljes akkordokat, mert egyrészt nincs rá szükség, másrészt a kvintek feszesebben, keményebben szólnak, harmadrészt gyorsabban lehet például kvinteket váltogatni, mint akkordokat.

Az meg már csak hab a tortán, hogy a gitartab.hu szerintem nem feltétlenül a legprecízebb tabokat tartalmazza...

2013. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor tudnátok adni más gitartab oldalt ?

Amugy nincs félreértés, de pl. depresszio énekese kvinteket, míg a gitáros akkordokat is játszik(fpleg barrés) akkordokat

2013. szept. 3. 18:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha torzítva teljes akkordokat játszik, akkor valószínűleg csak egyszer pengeti meg, és hagyja szólni, vagy bont, nem. Ha tisztességes torzítás van rajta, és nem csak egy kis finom crunch, akkor szerintem rém hülyén szólnak a teljes akkordok, hogyha úgy pengeti egymás után többször viszonylag gyorsan. Amúgy a kérdésedre válaszolva, én általában 911tabs.com-ot és az ultimate-guitar.com-ot szoktam nézni, ezek elég jók, bár itt elég kevés magyar dal tabja van fenn, de a kicsit is ismertebb külföldi számokhoz általában több közül válogathatsz :)
2013. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
tessék pl. itt van egy cover..azok 30-tol barrés akkordok nem ?
2013. szept. 3. 19:30
 7/11 anonim ***** válasza:
hol?
2013. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2013. szept. 3. 20:50
 9/11 anonim ***** válasza:
itt nem tudom mit csinál, néha mintha tényleg hallatszódna a terc, de nem látom igazán. Viszont te koncertfelvételről beszéltél
2013. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

1:42 énekes

1:44 gitáros

Azok szerintem nem kvintekú

http://www.youtube.com/watch?v=OUjpPy4E8mI

2013. szept. 3. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!