Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Számotokra mennyire fontos a...

Számotokra mennyire fontos a dalszöveg, és mit tartotok igényes szövegnek?

Figyelt kérdés
Alapvetően fontos nektek a szöveg? Számomra igen, de van olyan ismerősöm, akinek elég, ha a zene jó. (Persze a szöveg a jó zenét sem helyettesíti.) Viszont a következő lépés, hogy mi az a szöveg, amit ti már jónak tartotok? Én például a legtöbb szerelmes számot nem tartom túlzottan eredetinek, van, aki viszont már egy "i love you"-t is igényesnek gondol.
2013. szept. 5. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem elég fontos, van hogy egy szám sokkal jobban tetszik azután, hogy megismerem a szövegét. De azért alapvetően az is kell, hogy dallamra jó legyen. Igazából attól is függ, hogy mihez kell, pl edzéshez vagy ha rossz kedvem van más-más téma kell :D Amúgy van, hogy nem is tudom miért tetszik egy -egy szöveg.
2013. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, olyan velem is van, hogy jobban tetszik, ha alaposabban odafigyelek a szövegre. Köszi, hogy válaszoltál. Mások válasza is érdekel.
2013. szept. 6. 01:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Külföldi számoknál sajnos kevésbé törődöm ezzel, mert nem mindig hallom ki a tartalmat, olyankor általában a dallam fog meg.

Viszont magyar viszonylagban nagyon fontos nekem a dalszöveg, és az, hogy legyen igényes, értelmes. (Persze hallgatok olyanokat is, amik bugyuták, de nagyon fülbemászóak..:))

Kedvenc dalszövegíróim: Likó Marcell (Vad Fruttik), Varga Livius (Quimby), Beck Zoli (30Y).

Tudom, hogy ezek elég túlhájpolt zenekarok, de ami a szövegeiket illeti, az költészet.

2013. szept. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az angol számokat hallás után is elég jól értem, és más nyelveknél is törekszem erre. De igazából előfordul, hogy magyarul bugyutább valami, akkor is, ha angolul jól hangzik, mert valahogy angolhoz az ember angolul gondolkodik.
2013. szept. 6. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!