Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Engem idegesít, mikor egy 5...

Engem idegesít, mikor egy 5 éves dalt réginek neveznek. Egy 5 éves dalt már nem is hallgattok?

Figyelt kérdés

Én sok olyan zenét hallgatok, ami akár már 30 éves, de hallgatom a mai kor zenéit is. De mivel hallgatok régi slágereket is, furcsának találom, mikor valaki egy 5 éves dalt réginek nevez, és ezt olyan negatív értelemben teszi (pl. volt gimis osztálytársam, de sokszor találkoztam ilyen esettel máskor is).


Ti hogy vagytok ezzel? Most biztos valaki ideírja, hogy a mai zeneipar, stb., és én is tudom, hogy ma már nem olyan már a zenészek helyzete, mint régen, és ez biztos megváltoztatta a közönség hozzáállását is. Úgyhogy nem egy ilyen összefoglalót szeretnék olvasni, ahol valaki leírja, hogy más emberek mit tartanak réginek, vagy szidja a mai zeneipart, hanem konkrétan a Ti véleményetek érdekel.


2013. szept. 8. 21:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Érdekes kérdés. De mondjuk lehet, elkezdenek bonyolultabb dalokat írni, vagy új hangszereket bevonni egyes műfajokba.
2013. szept. 10. 19:42
 12/19 anonim ***** válasza:

" A jó zene olyan,mint a jó bor.Az idő múlásával nem lejár,hanem értékesebbé válik"

Azt hiszem ezzel elmondtam mindent.

2013. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, szerintem is, de sokaknál nem ezt látom. És mondom, nem is az a bajom, hogy nem hallgatnak régi dalokat, mert az ő dolguk, hanem hogy mit tekintenek réginek.
2013. szept. 12. 00:38
 14/19 A kérdező kommentje:
Mármint azért zavar ez engem, mert ez ezt a rohanó világot mutatja, meg azt, hogy évente lecserélődnek a sztárok. Kis túlzással. 5 év már régen volt?
2013. szept. 12. 00:39
 15/19 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Attól függ,kinek mi a hosszú idő. Én 14 évesen azt hiszem,hogy az 5 év tényleg hosszú idő,hiszen majdnem az életem fele.De mondjuk egy 30-35 éves embernek az 5 év nem hosszú idő. szóval attól függ,hogy hány éves az,aki szerint az 5 év hosszú.

2013. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Jó, ebben mondjuk van logika. Én most 20 vagyok, és a fent említtet esetnél tizenéves voltam, de úgy általában a mindennapokban is hallom különböző életkorú emberektől. De azt hiszem, igazad van, csak én már 12 évesen is szerettem a régi zenéket, és azokat tartottam régebbieknek.
2013. szept. 12. 17:44
 17/19 anonim ***** válasza:

Megint csak 12-eske vagyok. :)

Szóval,eddig az van meg,hogy nem mindegy, hány éves mondja egy 5 éves dalra,hogy régi. Viszont szerintem a műfaj sem mindegy. Például egy Gun'S n Roses számra én soha nem mondanám,hogy régi. Mai napig hallgatom. Egy 5 éves számra simán rámondom,hogy ez még tök új. vagy ha már 20. század,akkor Nirvana. Igaz,hogy Kurt halálával megszűnt,attól függetlenül még mindig imádom. Viszont ha megnézünk egy pop vagy egyéb stílusú bandát vagy együttest,sok esetben a frontember halálával megy süllyesztőbe az egész,és 10 év múlva már a nevükre sem emlékszik senki.

Ez egyéni vélemény,bocsánat,ha valakit megbántottam volna esetleg. :)

2013. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*Guns n' Roses. Elütöttem,elnézést. Csak hogy ne tudjanak belém kötni..;)
2013. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ebben is igazad van, de adott esetben rádióban hallottuk a dalt, szóval ha nem hallgatná senki, akkor nem játszanák. Egyébként én a Bon Jovit szeretem nagyon, de azért nevezem réginek egyes dalaikat.
2013. szept. 13. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!