Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Saját dalszöveg. Mit gondoltok...

Rolap kérdése:

Saját dalszöveg. Mit gondoltok róla? Elfogadható?

Figyelt kérdés

Itt vanegy dalszöveg amit én írtam. arra lennék kiváncsi hogy mi a véleményetek róla. "teljessen kezdő vagyok" szóval még senki nem látta a dalaimat van még egykettő de igazából eggyik sem kész mert valahogy sosem tudom befejezni őket.

szóval akkor a dal:

Nem jó ha túlságosan elszárnyal az ember

És azt hiszi minden rendben.

Ha szerencséje van csak akkor ébred rá arra

Hogy rossz utat választott és rossz(barátokat,utitársakat)

De én nem okolok senkit

Hisz a hibás én vagyok

Lassan feleszmélek és látom hogy élve felfaltok.

Bár ez az én bajom mert nem figyeltem rád

Csinálni kéne valamit mert darabokra tép a világ.

Könnyes szememmel már nem látom a holnapot

Te csak nyújtod a kezed de segítséget nem kapok.


És még van egy kicsi de ezt nemtudom majd a második ver.be megy vagy nemtudom:


Unom már hogy mindíg én vagyok ki hátramarad

Te is tudod hogy az a nyertes ki a végén állva marad.



Szóval ennyi lenne. bocsi a helyesírási hibákért!!



2013. szept. 13. 17:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: a zárójeles részhez nem tudok semmi rímet :/
2013. szept. 13. 17:56
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem rossz. A gond vele az, hogy sablonos. Ez a "könnyes szememmel már nem látom a holnapot" résznél éri el a tetőpontját. Nincs benne semmi különleges, ami miatt megfogna, ezért nem tudok jobbat mondani annál, minthogy átlagos. A rímek egész jók. Helyesírási hibát nemigen vettem észre, egyedül a vesszőhiányt. Na meg, hogy nincs olyan szó, hogy "elszárnyal". De ezt betudom a költői szabadságnak. :)
2013. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Baromi sablonos, tele közhelyekkel. A legegyszerűbb szavak és szófordulatok, izzadságszagú rímekbe tuszkolva. Nincsen benne semmi különleges, semmi új, semmi meglepő. Kifejezetten rossz. Bocs.


Olvass szépirodalmi műveket, illetve hallgass szövegcentrikus zenéket. Formáld az ízlésedet, gyarapítsd a szókincsed. Majd rájössz egyszer, hogy mitől jó egy vers, és akkor sajátot is tudsz majd írni. Úgy sejtem, hogy kicsit még fiatal vagy ehhez.


Viszont korosztálytól függetlenül szomorú, hogy rettenetesen írsz. Most nem a dalszövegre gondolok, hanem arra, amit előtte írtál. Át sem gondolod igazán, hogy mit akarsz mondani. Semmi fogalmazás, sehol egy vessző. Helyenként a szóköz is lemarad, ráadásul helyesírási hibákat is ejtesz.

Ilyen szintű írásbeli igénytelenség mellett nagyon nehéz lesz jó szövegeket írni.


Akartam írni pozitívumot is, de egyszerűen nem adtál rá okot. Bocsi.

2013. szept. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem. köszönöm. ennek ellenére várom még a véleményeket.

Viszont még van egy szövegem ami szerintem egyedi csak nem igazán tudom folytatni:


A tükör sem görbe csak a tudat módosul,

Kreál egy képet ami tetszik de piszkosul

És innen nem tudom mit írjak milyen téma stb. nem is gondolkoztam igaz még rajt sokat mert egyszer hirtelen beugrott és azóta nagyjából hagytam is de ez szerintem egyedi. egyébként milyen műveket ajánlana? és bocsi a kérdésért de mi az a szövegcentrikus zene?

2013. szept. 13. 20:27
 5/10 anonim válasza:

van még rajta mit csiszolni. Foglalkozz vele és jobb lesz !

Engedd el magad amikor elkezded faragni a rímeket.

Én is foglalkozom dalszövegírással. Nekem például egy forrófürdő az ihletzuhany. Fogj egy füzetet, készíts magadnak egy forró fürdőt, feküdj bele és kezdj el rímeket faragni menni fog. Saját stílusodból írj, saját szavaiddal.

2013. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
az első tényleg kicsit klisé.a másodikból még lehet valami ígéretes :D
2013. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a második tényleg jobb, mint az első. Csak ismételni tudom a többieket, de amit megszeretnék jegyezni az az, hogy nem mindegy az se, hogy milyen zene van alatta! Lehet a szöveg klisés, semmitmondó, unalmas, ha jó zene van alatta. Lehet egy dalszöveg egy profi által kreált mestermű, ha a háttérzene miatt teljesen elcseszettnek tűnik. Gyakorolj, és hidd el, lehet még belőled dalszövegíró.
2014. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tetszilik


A kedvemc részem a könnyes szememmel már nem látom a holnapot és az a nyertes aki a végén állva marad

2019. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És meg is csináltam bocs hogy elloptam a dalod de nagyon tetszik és lerajziltam amt gondolok
2019. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pali1977 ***** válasza:
vannak benne közhelyek, de amúgy milyen zenére képzeled el? Mert az is fontos, h a dalszöveg illeszkedjen a dallamra (prozódia), és egyik sor rövidebb, a másik meg baromi hosszú. De persze nem tudom, milyen zenére képzeled el, attól ez így még jó is lehet.
2022. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!