Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A következő kérdésem komolyzen...

A következő kérdésem komolyzenei jellegű: lehetséges-e egy nagyon szép rajzfilmet csinálni Mozart Varázsfuvola c. daljátékából?

Figyelt kérdés
Ennek a gyönyörű meseoperának jó néhány filmfeldolgozása ismert; ezek közül kiemelkedik az Ingmar Bergmann rendezte svéd operafilm. Rajzfilm-feldolgozása eddig még nincs. Mi, magyarok, miért ne lehetnénk az elsők ebben? Hiszen kiváló, világszerte elismert grafikusaink-rajzfilmrendezőink vannak, még akkor is, ha Dargay Attila már sajnos nincs az élők sorában.Biztosra veszem, hogy páratlan sikere lenne, nemcsak ithon, de külföldön is.
2009. nov. 4. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:

jó ötlet lenne, de sajnos van egy rajzfim feldolgozása :( A varázsfuvola a neve a mesébek, kiskoromban imádtam [link]

Elég régi feldolgozás, de benne van mindenki aki számít és a zenék is

2009. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az nem baj, hogy egyszer már feldolgozták rajzfilmnek. Többször is lehet egyugyanazon témát filmre-rajzfilmre venni. A linkből azonban nem derül ki, hogy a film milyen nemzetiségű. Ha magyar, akkor annál jobb, legalább lenne egy újabb feldolgozása is. Ha nem magyar, akkor miért ne csinálhatnánk mi, magyarok is egy gyönyörű rajzfilmet Mozart daljátékából?
2009. nov. 5. 05:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet:)Miért ne lehetne? Már rengetegféleképpen, rengetegszer feldolgozták ezt a daljátékot, de megunhatatlan. Azt hiszem láttam azt a rajzfilmfeldolgozást...nem francia véletélenül?
2009. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez mikor volt?
2009. nov. 29. 04:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Utánanéztem:) amire én gondoltam az olasz rajzfilm, 1978-ban készült, itt megnézheted, ez a kedvenc feldolgozásom, szép rajzok, színesek:

http://www.youtube.com/watch?v=ogIBv6nESPQ&feature=related

meg még van egy másik: http://www.youtube.com/watch?v=O7Wp3p3did4 ez már nem tetszik annyira...

2009. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig a második a jobb. Kár hogy csak töredék. Az is igaz, hogy a youtube.com nem igazán törekszik arra, hogy teljes zenedarabokat leadjon. A film pedig valószínűleg inkább brit, mint olasz.
2009. dec. 19. 05:16
 7/8 anonim ***** válasza:
2009. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Varázsfuvola minden ízében tökéletes darab, kvázi lehetetlen elrontani bármilyen formában prezentálhatóan meg tudhatja állni a helyét. Így rajzfilmben is. Maga a rajzfilm-ötlet is rokonszenves. :)


Azt gondolom csak elrontani lehet, bár azért lennének kihívások a megvalósítás során, hogy tényleg ütős legyen.

2016. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!