Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rövid ujjú balkezesként van...

Rövid ujjú balkezesként van esélyem megtanulni gitározni legalább alapfokon?

Figyelt kérdés
Nagy szerelmeim a gitárok, és rég dédelgetett álmom hogy megtanuljak eljátszani pár dalt, de sajnos nagyon rövidek az ujjaim, és balkezes is vagyok, ráadásul lány :D a gitár már megvan, elég régóta porosodott a padláson.. :D

2013. szept. 16. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rövid az ujjam és mondjuk közepes szinten eljátszogatok. :) Biztos lesznek dolgok, amiket nehezebben tudsz lefogni, de sok gyakorlással és némi szenvedés árán ez sokat fejlődik.

A balkezesség nem akadály, csak kisebb a gitárválaszték balkezeseknek.

2013. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én ujjaim is rövidek, ráadásul én még zongorázok is.Sok gyakorlással meglepő dolgokat lehet elérni.
2013. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sándorjános ***** válasza:
48%
Balkezes vagyok, de jobbkezes gitárom van. Igazából teljesen mindegy, hogy melyik kezeddel használod, amelyikben először kényelmesen áll, az a jó. Ez nem befolyásolja a tanulást. Szerintem azzal a kezeddel érdemesebb a fogólap felületén bravúrozni, amelyikkel általában az ügyesebb, precízebb melókat csinálod, lásd: rajzolsz, kanalazod a levest, nyitod az ajtót, írsz billentyűn stb (bár ezt sokan két kézzel is megtanulják)...
2013. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Rajta leszek az ügyön, mert már régóta dédelgetett álmom, hogy legalább az alapokat megtanuljam! :)
2013. szept. 16. 20:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy melyik kezedet használd, nem teljesen egyértelmű.

Mark Knopfler alapvetően balkezes, mégis jobbkezes módon gitározik. Ez például segítette abban, hogy egyszerre két húron tud egy egész hangot is nyújtani...

2013. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, meg lehet tanulni rövid ujjakkal is, mondjuk nem éppen előny, az tény. Az meg hogy lány vagy, nem tudom, hogy gitározás szempontjából miért releváns :D Fogd a gitárod, és ne álmodozz tovább, hanem vágj bele! :)
2013. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!