Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy helyen azt olvastam hogy...

Egy helyen azt olvastam hogy a hipszterek "lefitymalnak ha coldplayt hallgatsz", ez miert van?

Figyelt kérdés

1. a hypsztereket pontosan nem tudom hogy kik de amint egyre tobbet tudok roluk egyre antipatikusabbak(sztem hulyeseg, egy ujabb divat orulet , akarcsak az emoskodas ,pawaskodas, stb.).

2. a lefitymalnak , az mit jelent pontosabban mert gondolom nem jot mert , erdelyi vagyok es ezt nalunk nem nagyon hasznaljak , es am , regebb szerettem a coldplayt es nem ertem mi a baj .



2013. szept. 17. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A magukat hipsztereknek mondott idióták nagy része pózer kis senki, akinek fogalma sincs erről az egészről, csak tudja, hogy ez a divat. Olyan mint kb 5-6 éve az emo jelenség volt. Az igazi "hipszter" szarik a divatra, úgy néz mint egy félcsöves és pont nem érdekli, hogy más mit hallgat, mit vesz fel, mit olvas. Az ilyen pózer "hipszterek" meg pont hogy pózerkedésből csinálják, hogy úgy nézzenek ki mint az igazi hipszter.
2013. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sándorjános ***** válasza:
100%

A lefitymálnak, azt azt jelenti, hogy lenéznek, lekezelően viselkednek veled.

Aki előttem írta, annak igaza van. Komoly megállapításokat jelenleg nem lehet tenni a hipszterekre, mert sok köztük a "kezdő/divathipszter", de az biztos, hogy a kemény felfogásbeli alapokhoz nem lehet pusztán akarva hozzáférni. Ez a létforma teljes személyiséget igényel, ami először önmagad megtalálásával kezdődik (filozófiai gyülytögetés során), majd a lényed tulburjánzásával folytatódik (kinyilatkoztatás, alkotás, munka).

Néhány érdekes alapja a hipszterségnek (viselkedés szinten):

- Te egyéniség vagy, és senki véleménye a szilárd meggyőződésedben nem változtathat, hacsak te nem akarsz változni.

- Ugyanígy te sem kényszerítessz másokat a változásra, csak olyanakonak adsz tanácsokat, ötleteket, akiket érdekel a véleményed.

- Nem tudod kijelenteni, hogy te ebben, vagy abban vagy tehetséges, hiszen a tehetség az érdeklődés függvénye. Azért, hogy fejleszd önismereted, világnézeted, rendkívül sok dolog érdekel. (Idegen nyelvek, kultúra, felderítetlen újítások, alternatív megoldások stb...)

- Hogy alkotásban, munkában karakteres legyél, főként a személyiségedre (vagy inspiráló személyiségekre) támaszkodsz, és annak a megnyilvánulásai alkotják ötleteid gerincét (innen jön a rémisztő őszinteség, egyediség, és művészi megformáltság érzete)

lásd: Juan Miró nevét viselő étterem Magyarországon, ami rekonstruálja berendezésével a művész egyedi világát

[link] (Tudom, ez nem a reklám helye).

- Nem az ember válik hipszterré, hanem a hipszterség nyilvánul meg egy emberben, hiszen ez a viselkedés mindenkiben ott van, de aki erölteti, az gyorsan megutálja. Ezt úgy szoktam idézgetni, kicsit Kusturicás érzettel, hogy - Mindenkiben ott van a cigány csibész, és a nyers, karrierista középosztálybeli, csak más, más mértékben nyilvánul meg (ez alkotja a személyiséget).

- A szabad álláspontokhoz szükség van az egyedi forrásokra, vagy tapasztalatokra, így a hipszterek gyakran támasszák alá minden nézetüket, álláspontukat valamilyen eszmei, vagy felfogásbeli tétellel, mint egy szabad gondolkodó.

- Mivel egy "hipszter" magát nem tartja hipszternek, (ki venne fel egy mostanában ennyire eröltetett bélyeget?), így aki annak tűnik, de tagadja, hogy hipszter, az nem is az igazából - bár beigazolódna a paradoxon alapján -. Ez cseles, mert egy igazi hipsztert nem érdekel, hogy minek nevezed, vagy hogyan katgórizálod, mert ahogy mondtam:

Ez mind csak a személyiségének része.

2013. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!