Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Sürgős! Vettem...

Gitárosok! Sürgős! Vettem húrkészletet a felső 5 húr tökéletesen szól egyedűl a legvékonyabb E-húr nem. Ha feltekerem lehangolódik miért van ez?

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagyon kevés húrt hagytál rajta a hangolókulcson. Bár szerintem inkább magával a kulccsal lehet valami gáz. Próbáld meg sokszor behangolni csak az e húrt, hátha csak meg kell nyúlnia rendesen.
2013. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
már rengetegszer leszedtem felraktam de nem áll be lehangolódik egy darabig felhangolódik és utána nem megy tovább:/
2013. szept. 20. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen gitár? Milyen húr?
2013. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Felhangolódik, lehangolódik, és nem megy tovább!??

A hangokulcson körbe van tekerve legalább 3-4-szer a húr? Ha nincsen, és a feszítés hatására folyamatosan csúszik ki/le a hangolókulcsról, az szokott ilyet okozni. Próbáld úgy, hogy amikor átvezeted a hangolókulcs furatán a húrt, és a nyak felől eső végét behajlítod, akkor hosszabbra hagyod a hangolókulcs és a az alsó nyereg között, mert így többször lesz körbetekerve a kulcson, és kisebb eséllyel csúszik le.

2013. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hora Reghin klasszikus gitár D'addario húrkészlet!Igen és a az a megdöbbentő hogy a többivel semmi bajom nincs és csak azzal az egyel van bajom..Pedig már rengetegszer próbáltam
2013. szept. 21. 18:51
 6/9 A kérdező kommentje:
pedig rendesen rá van tekerve :S
2013. szept. 21. 18:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Ráhurkoltad a végét vagy csak rátekerted? Mert az is lehet, hogy egyszerűen csúszik lefelé. A fizika ilyen. Érdemes meghurkolni a végét, amint átdugtad a lyukon a húrt. Még nem késtél el vele.
2013. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, az előző jól mondja, klasszikus gitároknál nem elég simán átfűzni, hanem rá is kell hurkolni a hangolókulcs hengerére, valószínűleg azért csúszik le. Youtube-on keress rá, hogy "how to string a classical guitar" , és találsz egy csomó videót, amiben részletesen elmagyarázzák, hogyan kell.
2013. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ráhurkoltam,d szerintem a húrral lesz valami...
2013. szept. 22. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!